PREVIEW: Séria prípravných zápasov začína proti Liptovskému Mikulášu

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová odohrajú prvý prípravný zápas pred štartom jarnej časti Niké ligy proti MFK Tatran Liptovský Mikuláš. Stretnutie štartuje v piatok 12. januára o 11:00 na umelej tráve v časti Skalica. Vstup je voľný.

Ako hovorí tréner Roman Skuhravý, tak šancu by mali dostať hráči, ktorí sú v klube noví. Prvým oficiálnym príchodom je stredný záložník Vincent Chyla, ktorý k nám prišiel zo Žiliny. Na skúške je celkovo päť hráčov. K štyrom, ktorých sme spomenuli na začiatku prípravy, pribudol jeden poľský futbalista.

„Zápas mi bude slúžiť na to, aby som videl nových hráčov. Je to pre mňa informácia, akým spôsobom za krátku dobru nabrali systém a ako sa s tým pobijú, pretože po desiatich dňoch to bude aj o morálnych vlastnostiach. Je to pre nás veľmi dôležité. Hráči, ktorí tu boli, tak pôjdu na halový turnaj a od pondelka začíname so zmenami. Odvtedy máme štyri týždne do ligy a budeme chcieť využiť každú minútu,“ povedal český lodivod.

Podbrezová sa s Liptovským Mikulášom stretne v prípravnom zápase rovnako ako v lete, keď sme vtedy na pôde súpera vyhrali 4:1 po dvoch góloch Kabonga a jednom od Masaryka a Špyrku. Počas predošlého ročníka 2022/23 sme v Niké lige odohrali dve vzájomné stretnutia, obe boli úspešné (5:2 a 1:0).

Liptovský Mikuláš ukončil jesennú časť 2. ligy na jedenástom mieste. V jeho kádri je určite najväčším menom skúsený útočník Erik Jendrišek, ktorý si zahral aj na MS 2010 v Juhoafrickej republike. Do tímu počas zimy pribudol Filip Mráz. Tatran bude na jar hrávať domáce stretnutia v Žiline, keďže jeho štadión je stále v rekonštrukcii.

Program prípravných zápasov:

Podbrezová – MFK Tatran Liptovský Mikuláš (12.1. o 11:00, UT Skalica)

Turnaj Katovice (14.1.)

Podbrezová – Tatran Prešov (19.1., UT Skalica)

LASK Linz – Podbrezová (26.1. o 15:00)

LASK Linz – Podbrezová (26.1. o 17:00)

Cracovia Krakov – Podbrezová (2.2. o 13:00)

Resovia Rzeszów – Podbrezová (3.2. o 12:00)