PREVIEW: V druhom prípravnom zápase nás čaká Prešov

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová odohrajú v piatok 19. januára o 12:00 na umelej tráve v časti Skalica druhý prípravná zápas pred štartom jarnej časti Niké ligy. Ich súperom bude Tatran Prešov.

„Železiari“ odštartovali sériu prípravných stretnutí minulý piatok, keď zdolali Liptovský Mikuláš hladko 4:0. Dvomi gólmi a dvomi asistenciami sa prezentoval Roland Galčík, raz sa presadili Hydara a Sanusi. Následne zverenci trénera Romana Skuhravého absolvovali halový turnaj v poľských Katoviciach, ktorý aj vyhrali.

V základnej skupine zdolali Rybnik (9:2), podľahli Katoviciam (1:3), ale v semifinále postúpil cez Górnik Zabrze (6:4) a vo finále porazili Baník Ostrava (5:2). Vyhrali tak Spodek Super Cup, ktorého najlepším hráčom sa stal gambijský záložník Mahmudu Bajo. Výborné výkony však podali všetci naši hráči, ktorí na podujatí boli.

Vo štvrtok náš klub oznámil ďalšie zmeny v kádri. Do Slovácka odišiel Patrik Blahút, ktorému výborne vyšla jesenná časť, a tak bude nastupovať za štvrtý tím tabuľky najvyššej českej súťaže. Do tímu pribudol srbský obranca Alex Markovič.

„Zápasom proti Prešovu zakončíme najťažší týždeň v rámci prípravy. Chalani dostali v týždni zabrať, preto aj v tomto zápase si to rozdelíme na dve jedenástky. Po náročnom silovo-kondičnom bloku chceme vidieť ako hráči reagujú na ťažiskové princípy, ktoré sme v rámci mikrocyklu riešili. Z tímu aktuálne cítime dobrú energiu a zdravú chuť pracovať, čo je dobrý predpoklad k tomu aby sme sa dokázali posunúť v každom jednom aspekte hry,“ povedal asistent trénera Štefan Markulík.

Tatran Prešov sa nachádza na druhom mieste tabuľky 2. ligy, za vedúcim Komárnom zaostáva o sedem bodov, ale disponuje najlepšou defenzívou. Inkasoval iba deväť gólov, navyše dvanásťkrát udržal čisté konto. V úvodnom prípravnom stretnutí zdolali „Koňare“ hráčov Trebišova hladko 5:0.

Počas zimy práve do tohto tímu odišiel na hosťovanie náš záložník Jozef Špyrka. Dvadsaťštyriročný futbalista prišiel do Podbrezovej v roku 2019 a odvtedy odohral 97 ligových stretnutí v najvyššej súťaži a druhej lige, ďalšie pridal v Slovnaft Cupe. Strelil pätnásť gólov. Predtým pôsobil krátko v Pohroní a takisto hral za spomínaný Prešov, v ktorého drese debutoval medzi seniormi a absolvoval jedenásť duelov Niké ligy.

Ďalší program prípravných zápasov:

LASK Linz – Podbrezová (26.1. o 13:00)

LASK Linz – Podbrezová (26.1. o 15:00)

Cracovia Krakov – Podbrezová (2.2. o 13:00)

Resovia Rzeszów – Podbrezová (3.2. o 12:00)