PREVIEW: V nedeľu nás čaká Dunajská Streda

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová odohrajú v nedeľu o 17:30 ďalší zápas nadstavby Niké ligy. V 4. kole skupiny o titul sa predstavia na ihrisku FC DAC 1904 Dunajská Streda.

Zverenci trénera Romana Skuhravého v stredu odohrali úvodné semifinále Slovnaft Cupu, v ktorom napriek viacerým šanciam a dobrom výkone prehrali tesne 0:1. Stále je však všetko otvorené a v odvete, ktorá sa uskutoční 17. apríla v Zelpo Aréne, máme šancu postúpiť, čo bude cieľom mužstva.

Ešte predtým nás čakajú ligové povinnosti. Od začiatku marca nás čaká už šiesty súťažný zápas vonku, pričom len raz sme hrali doma. Momentálne bohužiaľ ťaháme šnúru štyroch ligových prehier po sebe a na výhru čakáme šesť stretnutí. Naposledy „Železiari“ v lige uspeli počas úvodného jarného kola s Michalovcami.

Proti Dunajskej Strede sme v tejto sezóne odohrali dva ligové zápasy. Najskôr sme na Žitnom ostrove prehrali tesne 2:3 a nedávno doma remizovali 0:0.

Podbrezová vyhrala v najvyššej súťaži proti Dunajskej Strede zatiaľ len dvakrát. Stalo sa tak aj pri premiérovom vzájomnom meraní síl, ktoré sa uskutočnilo 16. septembra 2014. Pod výsledok 3:0 sa podpísali dvojgólový Vaščák a Kochan z pokutového kopu. „Železiari“ zaznamenali obe výhry doma, zakaždým udržali aj čisté konto.

Najčastejšie sa medzi týmito súpermi rodí výsledok 0:0, stalo sa to v štyroch prípadoch. Iba Blažej Vaščák strelil za Podbrezovú vo vzájomných dueloch viac ako jeden gól a to spomínané dva v jedinom meraní síl.

„Ja sa veľmi teším na to, že Dunajská Streda po výsledkoch, ktorá mala v nedávnej dobe, musí tlačiť na to, aby sa dostala do prvej trojky a to očakávam. Teším sa na štadión a atmosféru. Zápasy v Dunajskej vždy mali veľkú športovú kvalitu. Bol by som rád, keby sme sa v tej vášni posunuli, pretože pre to robíme maximum. Očakávam energiu a túžbu uspieť. To, čo sa nám to podarí je druhoradé. Chcem vidieť z mužstva, že má herné sebavedomie a ide sa biť o dobrý výsledok,“ povedal tréner Roman Skuhravý.