PREVIEW: V nedeľu príde do Zelpo Arény Dunajská Streda

Sezóna 2023/24 sa blíži k svojmu koncu, v nadstavbe Niké ligy je potrebné odohrať ešte tri zápasy. V nedeľnom stretnutí 8. kola hostíme Dunajskú Stredu.

Podbrezová proti tomuto súperovi od návratu do Niké ligy v troch domácich zápasoch zakaždým bodovala. Dvakrát sa zrodila remíza, raz víťazstvo. To prišlo koncom apríla minulého roka a v podstate rozhodlo o tom, že Dunajská Streda stratila kontakt s nakoniec majstrovským Slovanom. Pod výsledkom 2:0 sa podpísali Bartoš a Kabongo.

Vo všetkých troch dueloch udržali naši brankári čisté konto. Naopak, v štyroch vonkajších stretnutiach sme zakaždým prehrali. Trikrát zhodne o jeden gól, naposledy Železiari podľahli na Žitnom ostrove 1:3. Našim najlepším strelcom v lige je sedemgólový Ridwan Sanusi. V šiestich prípadoch sa presadili Mark Assinor, Roland Galčík a Peter Kováčik, ktorý pridal aj desať asistencií.

Zverenci trénera Romana Skuhravého od minulého kola vedia, že sezónu ukončia na šiestom mieste, čo je tretí najlepší výsledok Podbrezovej v histórii. Rekordom je štvrté miesto spred roka, raz bol tím z Horehronia piaty (2016/17).

Aj napriek posledným výsledkom zažívame historickú sezónu, nakoľko sme dokázali druhýkrát po sebe postúpiť do prvej šestky, čo sa v minulosti podarilo iba piatim klubom a takisto vyrovnali rekordný semifinálový zápis zo Slovnaft Cupu, pričom veľmi málo chýbalo, aby sme si zahrali aj finále.

Dunajská Streda sa nachádza na štvrtom mieste tabuľky. Pred začiatkom tohto kola strácala iba dva body na Žilinu a Trnavu na druhom, resp. treťom mieste, čiže stále bojuje o postup do Konferenčnej ligy. DAC ťahá sériu šiestich zápasov bez prehry, naposledy doma zdolala Slovan 5:3. Z ostatných jedenástich vystúpení prehral tento tím len raz. V piatok predĺžil zmluvu tréner Xisco Muňoz.

Počas zápasu proti Dunajskej Strede sme si pre vás tradične pripravili aj prestávkovú súťaž v kopaní penált a takisto nebude chýbať tombolu. Ceny do nej venovalo aj občianske združenie Hrad Hronsek a to na Divadelný Hronsek 2024. Hráte o vstupenky na dve vystúpenia – Podfuk (9.6.2024 o 20:30) a Frida (23.8.2024 o 20:00).

Rovnako tak bude otvorený náš fanshop, kde si zakúpite tombolový lístok.