PREVIEW: V nedeľu prvý z dvojice zápasov proti Trnave

Futbalisti Podbrezovej odohrajú v nedeľu ďalšie stretnutie nadstavby Niké ligy, v ktorom o 17:30 hostia Trnavu. Zverenci trénera Romana Skuhravého zabojujú o prvé body v tejto fáze ročníka.

„Železiari“ ťahajú šnúru štyroch prehier vo všetkých súťažiach v rade a piatich ligových, na jar vyhrali iba jeden ligový duel. V tabuľke sa nachádzajú na šiestom mieste, kde majú 34 bodov a vzácne vyrovnané skóre 44:44.

Ridwan Sanusi sa gólom do siete Dunajskej Stredy dostal na čelo tabuľky strelcov nášho tímu v tejto ligovej sezóne, zaznamenal už sedem presných zásahov. Šesť ich majú na konte Assinor, Blahút hosťujúci v Slovácku a takisto Peter Kováčik. Ten zároveň disponuje aj desiatimi asistenciami.

Podbrezová od začiatku marca odohrala sedem zápasov, z toho až šesťkrát hrala vonku, takže nachádzajúci duel bude v Zelpo Aréne iba druhým od konca februára. Naďalej sa nachádzame v náročnej fáze ročníka, keďže od 30. marca do 27. apríla nastúpili alebo nastúpia zverenci trénera Skuhravého na celkovo sedem duelov.

V nedeľu sa tak nabitý program dostane do svojej polovice. Zároveň nás čaká druhý z trojice stretnutí proti Trnave v priebehu štrnástich dní. Na začiatku tohto mesiaca sa Podbrezovčania predstavili v prvom semifinále Slovnaft Cupu. V malom Ríme prehrali tesne 0:1, no pred stredajšou odvetou je všetko otvorené.

Súčasnú neideálnu situáciu si uvedomuje aj kapitán Mikuláš Bakaľa: „Výsledky sú úplne také isté. Prídeme na zápas, nezachytíme začiatok, vždy dostaneme prvý gól a potom to doháňame. Po prvých 15-20 minútach sa oklepeme a hráme svoju hru. Naozaj sú tam výborné veci, ktoré sú bohužiaľ nedotiahnuté do konca. Chýba nám väčší pokoj v šestnástke a hlavne góly. Musíme to zmeniť. Nemôžeme sa tľapkať po pleci, že hráme dobre, pretože nevyhrali sme už viacero zápasov. Potrebujeme sa viac zamerať na detaily,“ povedal.

Podbrezová odohrala proti Trnave v najvyššej súťaži doteraz 21 zápasov, z toho sme päť vyhrali, päť remizovali a jedenásťkrát prehrali. Našim najlepším strelcom v týchto dueloch je trojgólový Moses Cobnan, dva razy sa presadili Miroslav Viazanko, Andrej Rendla a Patrik Vajda.