PREVIEW: V Slovnaft Cupe môžeme vyrovnať rekord

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová odohrajú v stredu o 20:30, aj v priamom prenose na JOJ Šport, štvrťfinálový zápas Slovnaft Cupu na pôde Slovana Bratislava.

V doterajšom priebehu pohárovej súťaže dokázali zverenci trénera Romana Skuhravého vyradiť Tatran Čierny Balog (12:0), Hamšík Academy Banská Bystrica (4:1), Slavoj Trebišov (9:0) a Zlaté Moravce (3:1), čo znamená, že s celkovým počtom 28 gólov máme najlepšiu ofenzívu spomedzi všetkých účastníkov.

Priemerne „Železiari“ skórujú za 90 minút sedem gólov. Pôsobenie v Slovnaft Cupu si užíva brankár Adam Danko. Mladík dostal šancu vo všetkých štyroch dueloch, pričom dvakrát udržal čisté konto a iba dva razy inkasoval.

O päť gólov sa postarali Christophe Kabongo, Ridwan Sanusi a Marek Kuzma. Tri má na konte Lekan Okunola, dva Patrik Blahút a Martin Talakov, po jednom vsietili Mark Assinor, Andy Masaryk, Peter Kováčik, Jozef Špyrka, Samuel Ďatko a Šimon Faško.

Zároveň môžeme pomýšľať na vyrovnanie historického maxima nášho klubu. Ak by všetko išlo dobre, tak Podbrezová by sa mohla len druhýkrát v histórii dostať do semifinále pohára. Zatiaľ sa to mužstvu z Horehronia podarilo jediný raz počas sezóny 2000/01.

Slovan Bratislava je sedemnásťnásobným víťazom Slovnaft Cupu, naposledy sa tešil v roku 2021, pričom počas posledných dvoch sezón bol takisto vo finále, ale ani raz nestačil na Spartak Trnava. Momentálne však sú zverenci trénera Vladimíra Weissa v skvelej forme, keďže na čele tabuľky Niké ligy majú už vysoký šestnásťbodový náskok pred druhou Žilinou.

„Belasí“ v aktuálnom ročníku pohárovej súťaže vyradil Svätý Jur (7:0), Sereď (3:1), Galantu (3:0) a Žilinu (1:0). Do semifinále Slovnaft Cupu už postúpili Trnava, Ružomberok a Lipany. Žreb štvrťfinále sa uskutoční vo štvrtok o 13:00.