PREVIEW: V sobotu cestujeme do Ružomberka

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová odohrajú v sobotu o 18:00, aj v priamom prenose na VOYO, zápas 7. kola nadstavby Niké ligy v skupine o titul na pôde MFK Ružomberok.

Momentálne sa „Železiari“ nenachádzajú v ideálnej forme a stále čakajú na prvý bod v nadstavbe. Proti Ruži nemáme historicky pozitívnu bilanciu, avšak tešiť nás môžu dva tohtosezónne zápasy. Na jeseň sme doma vyhrali jednoznačne 5:0 a postarali sa o najvyššiu výhru proti tomuto súperovi.

K jeho demolácii prispel dvojgólový Mark Assinor, raz sa presadili Marek Bartoš, Roland Galčík a Marek Kuzma. Následne sme pod Čebraťom na začiatku marca síce prehrali, avšak aj výsledok 1:2 nám stačil na to, aby sme sa druhý raz po sebe dostali medzi šesť najlepších tímov na Slovensku a zabezpečili si pri rozdelení Niké ligy skupinu o titul.

Doteraz sa medzi Podbrezovou a Ružomberkom odohralo v najvyššej súťaži devätnásť zápasov, čiže tentoraz pôjde o jubilejný dvadsiaty. Ani jeden hráč v nich ale nezaznamenal viac ako dva góly. Na tento počet sa dostalo niekoľko hráčov, z nášho tímu to sú Bartoš, Assinor, Peševski a Podio. Matej Kochan sa ako jediný presadil vo vzájomných dueloch za oba celky.

V doterajšom priebehu ligového ročníka je najlepším strelcom Podbrezovej nigérijský futbalista Ridwan Sanusi, ktorý sa presadil sedemkrát. V šiestich prípadoch sa trafili Assinor a Kováčik, ktorý je zároveň s desiatimi asistenciami v tomto ohľade druhým najlepším hráčom súťaže. Roland Galčík rozvlnil siete súperov päťkrát.