PREVIEW: V sobotu prvý z dvojice zápasov proti Zlatým Moravciam

Pred reprezentačnou prestávkou prichádza na rad 14. kolo Niké ligy, v ktorom futbalisti Podbrezovej cestujú do Zlatých Moraviec. Zaujímavosťou je, že s rovnakým súperom hráme na jeho pôde aj 17. novembra v rámci Slovnaft Cupu.

Podbrezová z posledných dvoch zápasov získala iba jeden bod, pretože remizovala s Banskou Bystricou a podľahla Žiline. V tabuľke klesla na piate miesto, kde máme 23 bodov, o päť menej ako druhí „Šošoni“. Do formy sa však dostal Roland Galčík, ktorý sa presadil v štyroch dueloch po sebe a to sa mu na úrovni Niké ligy ešte nepodarilo.

Proti Zlatým Moravciam sme v tejto sezóne odohrali jeden zápas a doma ho napriek veľkej hernej prevahe vyhrali len tesne 1:0. O jediný zásah sa krásnou pätičkou po rohovom kope postaral Marek Kristián Bartoš. Počas predošlej sezóny sa zrodili dve remízy (0:0, 1:1). Pri druhej vo februári zažil svoj seniorský debut Šimon Faško, ktorý odohral 61 minút.

„Som presvedčený, že v akejkoľvek ligovej súťaži nie sú ľahkí súperi a Zlaté Moravce to potvrdzujú. Som rád, že prichádza tento zápas vonku na ťažkom teréne so súperom, ktorý nám nedá nič zadarmo. Je to pre to, aby sme zistili, ako dokážeme zareagovať na stretnutie proti Žiline. Zadarmo nie je v živote nič. Verím, že sa na ťažkom teréne dokážeme vyrovnať domácim a budeme rýchlejšie aj chytrejšie využívať situácie,“ hovorí hlavný tréner Roman Skuhravý.

„Keď podáme náš štandardný výkon, budem spokojný. To je presne to, o čo v tomto tíme ide. Terén bude určujúci, ale bez výhovoriek sa musíme prispôsobiť, pretože počasie tomu nenahráva. Aj to je skúška, ako sme sa posunuli, takže nás čaká zaujímavý zápas. Je to umocnené aj tým, že za týždeň s nimi hráme dva zápasy. Chceme byť pripravení najlepšie, ako vieme,“ doplnil.

Štatistiky

V najvyššej súťaži máme proti ViOn-u celkovú bilanciu šesť výhier, sedem remíz a sedem prehier, takže by bolo pekné túto štatistiku po sobote úplne vyrovnať. Čo sa týka ďalších štatistických údajov, Podbrezová má spoločne so Slovanom a Žilinou najlepšiu ofenzívu, všetky celky sa presadili zhodne 32-krát, čo je priemer 2,5 gólu na jeden zápas. Žiadny iný tím ako my pritom nedal viac gólov v druhom polčase (19).

Brankár Richard Ludha predviedol 48 zákrokov, je druhý po Hruškovi z Dukly (49). Ak spočítame góly a asistencie jednotlivých hráčov, tak v prvej päťke celej Niké ligy máme Petra Kováčika (5+5) a Marka Assinora (6+4). Ghanský útočník sa navyše nachádza za Polievkom, Ďurišom a Čavričom na štvrtom mieste medzi strelcami. Kováčik je po Strelcovi druhým najlepším nahrávačom.

Z hráčov v poli odohral kompletnú minutáž počas doterajších trinástich stretnutí zatiaľ deviati futbalisti, dvaja z Podbrezovej. Celkovo 1170 minút strávili na ihrisku Kováčik s Oravcom. Okrem nich samozrejme aj brankár Ludha, celkovo druhý v počte čistých kont (4).

FC ViOn Zlaté Moravce

ViOn nezažíva dobrý vstup do sezóny, pretože sa nachádza na poslednom mieste a má na konte iba tri body za remízy. Napriek tomu vedenie trénerovi Cifranovičovi dôveruje, no takisto dostal úlohy, ktoré musí splniť do konca jesennej časti. Zlaté Moravce tak spoločne s Michalovcami na víťazstvo stále čakajú. Doposiaľ len trikrát remizovali so Spartakom, Duklou a Trenčínom.

Až osemkrát z trinástich prípadov vyšli strelecky naprázdno. Vsietili najnižší počet, iba sedem gólov, z toho o štyri sa postaral Karol Mondek, ktorý na ďalšie dva prihrával. Okrem neho sa presadili už len Nagy, Gono a Čerepkai. V mužstve od Žitavy sa aktuálne nenachádza žiadny bývalý futbalista Podbrezovej. Z ligy sú na tom rovnako už len Žilina a Dunajská Streda.

Stretnutie medzi Zlatými Moravcami a Podbrezovou sa odohrá v sobotu 11. novembra o 15:00, naživo ho vysiela Voyo.