PREVIEW: V Trebišove chceme urobiť ďalší krok na ceste Slovnaft Cupom

Po sobotnom stretnutí proti Ružomberku pokračuje nabitý program pre FK Železiarne Podbrezová. Už v utorok o 14:30 sa naši hráči predstavia v šestnásťfinále Slovnaft Cupu na pôde Slavoju Trebišov. Stretnutie naživo vysiela Niké TV.

V doterajšom priebehu tejto sezóny sezóny sme zatiaľ odohrali v pohárovej súťaži dve stretnutia. „Železiari“ najskôr dominantne vyhrali na pôde Čierneho Balogu 12:0 a následne postúpili po výhre 4:1 proti Hamšík Academy Banská Bystrica. Z celkovo 16 gólov sa o štyri postaral Ridwan Sanusi, tri pridal Marek Kuzma. Dvakrát sa presadili Kabongo a Blahút.

„Bude to stretnutie, ktoré nás čaká medzi dvomi náročnými ligovými zápasmi a navyše umocnený cestovaním, ale bez akýchkoľvek výhovoriek a s absolútnym rešpektom k Trebišovu sme si dali za cieľ byť úspešní v oboch súťažiach. Úspechom v pohári by pre nás bolo, keby sme sa dostali do jarných bojov. Chceme pre to urobiť všetko,“ prezradil tréner Roman Skuhravý.

„Máme vyrovnané mužstvo a chceme záťaž rozložiť na všetkých. Chcem vidieť, ako k tomu pristúpia hráči, ktorí dostanú šancu. V sezóne budeme potrebovať každého futbalistu a potrebujeme ich mať rozohraných. Určite nastanú v zostave zmeny, ale chceme hrať rovnako ako iné zápasy – aktívne a dominantne. Vôbec nepochybujem o tom, že tá zostava, ktorá vybehne, tak podá náš štandardný výkon,“ nechal sa počuť český lodivod.

Na Trebišov má Podbrezová dobré spomienky, pretože v zatiaľ poslednom vzájomnom stretnutí vyhrala 23. apríla 2022 jasne 4:0 a výrazne si priblížila postup z 2. ligy. Následne porazila Dubnicu, béčko Žiliny a doma s Bardejovom oslavovala istotu účastí v Niké lige.

Počas troch sezón v nižšej súťaži sme sa stretli päťkrát a až v štyroch prípadoch sa Podbrezová tešila z víťazstva, raz sa duel skončil remízou. Celkovo majú „Železiari“ v týchto dueloch skvelé skóre 15:3 a až v štyroch prípadoch udržali čisté konto.

Nestalo sa tak iba pri divokej remíze 3:3 zo septembra 2021, kedy bod zachránil v 90. minúte Michal Breznanik. Okrem toho hlavný arbiter udelil dve červené karty, na našej strane pre Mikuláša Bakaľu a Erik Grendel nepremenil penaltu.

Trebišov sa momentálne nachádza na desiatom mieste 2. ligy. Počas doterajších trinástich kôl päťkrát vyhral, raz remizoval a v siedmich prípadoch prehral pri skóre 11:20. Na konte má 16 bodov. Slavoj prehral posledné dve stretnutia s Komárnom a Prešovom. Ťahá tak sériu rovných 200 minút bez streleného gólu.

Tím z východného Slovenska v Slovnaft Cupe porazil najskôr tím Rákóczi Ferenc Borša z 5. ligy hladko 6:0 a následne zdolal treťoligovú košickú Lokomotívu tesne 2:1.

Imperatívom stretnutia bude útočník Viktor Tatár, ktorý je ako kmeňový hráč Podbrezovej na hosťovaní práve v Trebišove. V doterajšom priebehu 2. ligy strelil dva góly. Počas minulého ročníka nastupoval za Pohronie. Pred dvomi rokmi bol najlepším strelcom nášho dorasteneckému mužstva U19.