PREVIEW: V treťom zápase za sedem dní privítame Žilinu

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová pokračujú v nabitom programe a v sobotu o 15:30 privítajú na domácom trávniku MŠK Žilina. V rozmedzí siedmich dní ich čaká už tretí domáci duel.

V nedeľnom stretnutí zverenci trénera Romana Skuhravého remizovali v rámci odvety semifinále Slovnaft Cupu s Trnavou 0:0 a po prehre v úvodnom vystúpení sa so súťažou rozlúčili, pričom vyrovnali historický úspech nášho klubu. Medzi štyri najlepšie tímy sa Podbrezová dostala druhýkrát v histórii.

Momentálne ale ťaháme negatívnu sériu siedmich súťažných zápasov bez víťazstva a šiestich ligových prehier po sebe. V jarnej časti „Železiari“ zdolali v lige Michalovce a v pohárovej súťaži Slovan Bratislava. V tabuľke sa nachádzame na šiestom mieste, pričom disponuje druhou najlepšou ofenzívou v lige, strelili sme 44 gólov.

Podbrezová má stále šancu prebojovať sa prvý raz v histórii do pohárovej Európy. Vo finále Slovnaft Cupu by však musel zvíťaziť tím, ktorý neskončí v Niké lige na prvých troch priečkach. Tým pádom by sa hrala baráž o Konferenčnú ligu medzi tímami na štvrtej až siedmej pozícii v ligovej tabuľke. Opakoval by sa teda rovnaký scenár ako pred rokom, kedy sme zo štvrtej priečky hrali baráž.

Momentálne je najlepším strelcom Podbrezovej nigérijský futbalista Ridwan Sanusi, ktorý sa presadil sedemkrát. Šesťkrát sa presadili Assinor, Blahút hosťujúci v Slovácku a Peter Kováčik, ktorý má na konte aj desať asistencií. O päť zásahov sa postaral Galčík, o štyri zas obranca Bartoš.

Tím z Horehronia sa nachádza na druhých miestach vo viacerých štatistikách ako sú góly (44), strely na bránu (159), ofsajdy (64) či fauly (386). Čo sa týka prihrávok, tak tých si naši hráči dali v doterajších 27 dueloch tretí najvyšší počet (12 594).

Proti Žiline vyhrala Podbrezová od návratu do Niké ligy päťkrát po sebe s celkovým skóre 10:3 a tromi čistými kontami, ale v posledných dvoch stretnutiach sa tešil súper. Ten dva razy veľmi tesne uspel na domácej pôde (1:2, 2:3). Doma sme „Šošonom“ podľahli ešte v marci 2019. Najlepším strelcom vo vzájomných súbojoch je Peter Gál-Andrezly.