PREVIEW: V Zlatých Moravciach chceme vyhrať aj druhýkrát a postúpiť

Netradične v piatok o 14:00 odohrajú futbalisti FK Železiarne Podbrezová stretnutie 5. kola Slovnaft Cupu na ihrisku FC ViOn Zlaté Moravce. Priamy prenos vysiela Niké TV.

Počas doterajších troch zápasov v pohárovej súťaži strelili zverenci trénera Romana Skuhravého neskutočných 25 gólov, čo je priemer viac ako osem na jedno stretnutie. Odniesli si to Čierny Balog (12:0), Hamšík Academy (4:1) a Slavoj Trebišov (9:0). Ridwan Sanusi proti Čiernemu Balogu ako šiesty futbalista za uplynulých jedenásť rokov vsietil štyri góly.

Každý z troch duelov absolvoval mladý brankár Adam Danko, inkasoval len raz. O päť gólov sa postarali Christophe Kabongo, Ridwan Sanusi a Marek Kuzma. Tri má na konte Leka Okunola, dva Patrik Blahút a po jednom vsietili Mark Assinor, Andy Masaryk, Peter Kováčik, Martin Talakov a Jozef Špyrka. Proti nám skóroval len Kukučka z Hamšík Academy.

„Máme skúsenosť zo soboty, ale nie je to jednoduché, pretože obe mužstvá budú vychádzať zo skúseností z toho najčerstvejšieho zápasu. Musíme byť naplno koncentrovaní, preto som rád, že to nie je vložené niekedy v týždni, ale sa na zápas môžeme pripraviť,“ poodhalil svoje pocity tréner Roman Skuhravý.

V predchádzajúcich kolách pravidelne dostávali priestor hráči, ktorí majú zatiaľ v Niké lige menej zápasových minút. „Pre nás sú obe súťaže veľmi dôležité, ale určite budú hrať hráči, ktorí odohrali predchádzajúce pohárové kolá. Sme vyrovnaní a ja chcem vidieť, ako sú na tom všetci. Pohyby v zostave určite budú a otázkou je, ako sa rozhodneme v rozostavení, aký bude zdravotný stav a musíme si poradiť aj s absenciou reprezentantov,“ doplnil hlavný tréner.

Proti Zlatým Moravciam sme v tejto sezóne odohrali dva ligové zápasy. Doma sme ich napriek veľkej hernej prevahe zdolali len tesne 1:0. O jediný zásah sa krásnou pätičkou po rohovom kope postaral Marek Kristián Bartoš. V druhom vystúpení počas poslednej soboty o výsledku 2:0 rozhodli René Paraj a Patrik Blahút. Počas predošlej sezóny sa zrodili dve remízy (0:0, 1:1). Pri druhej vo februári zažil svoj seniorský debut Šimon Faško, ktorý odohral 61 minút. V najvyššej súťaži máme proti ViOn-u celkovú bilanciu nanajvýš vyrovnanú, teda sedem výhier, sedem remíz a sedem prehier.

FC ViOn Zlaté Moravce

ViOn nezažíva dobrý vstup do sezóny, pretože sa nachádza na poslednom mieste Niké ligy a má na konte iba tri body za remízy. Po poslednom zápase bol odvolaný tréner Vladimír Cifranič, ktorého nahradil skúsený Michal Hipp. Zlaté Moravce spoločne s Michalovcami na víťazstvo v lige stále čakajú. Doposiaľ len trikrát remizovali so Spartakom, Duklou a Trenčínom.

Až deväťkrát z trinástich prípadov vyšli strelecky naprázdno. Vsietili najnižší počet, iba sedem gólov, z toho o štyri sa postaral Karol Mondek, ktorý na ďalšie dva prihrával. Okrem neho sa presadili už len Nagy, Gono a Čerepkai.

V rámci Slovnaft Cupu to je ale iná pesnička, nakoľko ViOn si takisto schuti zastrieľal. Hlavne na úvod, keď vysoko 11:0 rozdrvil Ludanice. Následne vyradil aj Tovarníky (3:0) a Malženice (2:1).