PREVIEW: Proti Trnave nastúpime v retro dresoch a s cieľom zvíťaziť

Už len niekoľko hodín ostáva do zápasu, v ktorom v nedeľu o 17:30 privítame Spartak Trnava a veríme, že v snahe získať tri body nás podporí čo najvyšší počet fanúšikov.

Stretnutie prichádza iba pár dní po tom, ako sa udiala veľká vec a to štvorročné predĺženie zmluvy s hlavným trénerom Romanom Skuhravým: „Vnímam to predovšetkým ako veľký záväzok všetkým zúčastneným. Hráčom fanúšikom, ale aj širokej futbalovej verejnosti sme dali najavo, že tomu čo robíme veríme a ešte nie je koniec. Nepotreboval som vôbec dlhý čas na premýšľanie. Pre mňa bolo prekvapením, že mi klub ponúka takúto dlhodobú zmluvu a pre mňa je to obrovská pocta,“ povedal český lodivod.

V najvyššej súťaži sme sa proti Trnave stretli dvadsaťkrát. Zrodilo sa päť výhier Podbrezovej, päť remíz a desaťkrát sa tešil Spartak. V každej z úvodných troch sezón tieto dva tímy spolu zhodne raz vyhrali, raz remizovali a aj v jednom prípade prehrali. Úplne prvé vzájomné stretnutie v rámci najvyššej súťaži sme u súpera počas ročníka 2014/15 vyhrali 1:0 po zásahu, ktorý strelil Peter Gál-Andrezly.

V našom súčasnom kádri má minulosť spätú s Trnavou obranca Matej Oravec, ktorý je odchovancom tohto klubu a v sezóne 2017/18 sa tešil z majstrovského titulu. Následne si zahral aj Európsku ligu, veľmi dobre známy je jeho víťazný gól do siete Anderlechtu. V roku 2019 prišiel do Podbrezovej práve zo Sparta, následne sa cez Dunajskú Stredu a Philadelphiu vrátil.

„S pribúdajúcim vekom prežívam zápasy s Trnavou stále emotívnejšie. Bude to asi do konca života. Myslím si, že tak to cíti každý Trnavčan, ktorý odíde. Nielen ja. Už sa na zápas neskutočne teším, neviem sa dočkať nedele,“ povedal náš zadák pre ligový web

Práve Oravec je spoločne s Richardom Ludhom medzi hráčmi, ktorí v tejto sezóne nevynechali v Niké lige ešte ani jednu minútu. Iba jednu nebol na hracej ploche Peter Kováčik. V kádri Trnavy nájdeme aj našich bývalých hráčov Martina Vantrubu a Samuela Štefánika. Zo súčasného kádra Podbrezovej sa proti Trnave v Niké lige presadili len Kováčik a Kabongo. Počas minulej sezóny jej ale tri góly v dvoch dueloch vsietil Moses Cobnan.

Peter Kováčik odohral v Zlatých Moravciach svoj 30. zápas v najvyššej slovenskej súťaži. Ak v nedeľu nastúpi Roland Galčík, bude to jeho 20. duel za Podbrezovú v Niké lige a Samuel Ďatko môže počet štartov zaokrúhliť na 50.

Čo sme si pre vás pripravili?

Náš klub si pre vás pripravil viacero prekvapení a spestrení poslednej novembrovej nedele. Kvalitný futbal medzi tretím a štvrtým tímom tabuľky si stále môžete užiť za zvýhodnenú cenu. Do nedele (12:00) sú v predaji balíkové vstupenky na dvojzápas proti Trnavu (26.11.) a Slovanu (9.12.) a to len za 10 € (ženy a dôchodcovia iba 7 €).

Vstupenky sú dostupné len online v sieti Ticketlive na priloženom linku TU.

Tradične otvárame aj náš fanshop. Ak stále nemáte vianočný darček pre sebe, či svojich blízkych, určite si vyberiete z našej bohatej plejády sortimentu od mikín, zimných čiapok, dresov, podsedákov, šálov, kľúčeniek, magnetiek, tričiek, pohárov, vlajok a ďalších vecí. Okrem domácich zápasov proti Trnave a Slovanu nás nájdete aj o týždeň v piatok a v sobotu na Ondrejskom jarmoku v Brezne v podniku JAZZ & ROCK PUB.

Keďže ide o Zápas mesiaca Niké ligy, tak spoločne so spoločnosťou Niké budú pre fanúšikov pripravené aj ďalšie prekvapenia a možnosť získať vecné ceny, ktoré určite potešia nejedného návštevníka. Nebude chýbať ani prestávková súťaž Niké penalta.

Pred samotným zápasom vystúpia Chlopi z Heľpy, ktorých ste naposledy mali možnosť vidieť spievať národnú hymnu pred reprezentačným zápasom Slovenska proti Islandu na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave.

V neposlednom rade pripomíname, že „Železiari“ nastúpia proti Trnave v špeciálnych retro dresoch a za tónov hymny, ktorá znela Zelpo arénou kedysi dávno. Samotné dresy budú mať priaznivci vidieť prvýkrát naživo až počas zápasu.