Proti Košiciam sa nám darí

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová sa s klubom FC Košice stretli v najvyššej súťaži iba raz.

Spôsobené je to tým, že futbal v metropole východného Slovenska prešiel viacerými zmenami a keď sme spoločne hrali v Niké lige naposledy počas sezóny 2014/15, tak išlo o VSS Košice. Počas nášho premiérového ročníka medzi elitou sa ale „Železiarom“ nedarilo podľa predstáv.

Z troch zápasov sme dvakrát prehrali, navyše vysoko 0:3 a 0:5, v jednom prípade sa zrodila remíza 1:1, keď sa presadil Dávid Škutka. Počas úvodného duelu tejto sezóny z toho bola v Zelpo Aréne prestrelka s úspešným koncom 5:3.

Skóre otvoril košický útočník Lačný, dvomi zásahmi po sebe ho otočil Blahút, ale prišla ďalšia zmena v skóre, keďže sa presadili Michal Faško a Gallovič. Nakoniec záverečné minúty patrili Podbrezovej. Od 85. minúty sa presadili Špyrka, Okunola a Assinor.

Keď berieme do úvahy všetky zápasy proti Košiciam za posledných desať rokov, proti sebe sme sa stretli trinásťkrát. V štyroch prípadoch to bolo v Niké lige (1-1-2), šesťkrát v 2. lige (3-2-1), dva razy v prípravnom stretnutí (2-0-0) a raz v Slovnaft Cupe (1-0-0).

Podbrezová zároveň vyhrala posledných päť stretnutí proti Košiciam v rámci všetkých súťaží a neprehrala ostatných šesť (5-1-0). Počas posledných deviatich je bilancia takisto výborná (6-2-1).