Repre U18 s Faškom a Kuťkom obsadila na turnaji v Antalyi druhé miesto

Slovenská futbalová reprezentácia do 18 rokov obsadila na turnaji UEFA Friendship v tureckej Antalyi konečné druhé miesto.

Zdroj: SFZ

V základnej skupine vyhrali zverenci trénera Fabuša prvé miesto, keďže po výhrach nad Marokom a Ekvádorom zdolali aj Guatemalu. V tomto stretnutí odohrali kompletnú minutáž ako Pavol Kuťka, ktorý videl žltú kartu, tak aj Šimon Faško. Róbert Petruška, momentálne nastupujúci za Pohronie, bol vystriedaný až v štvrtej minúte nadstaveného času.

Vo finálovom zápase proti Mali prehrali slovenskí reprezentanti prvý raz a to 0:4. Všetci traja mladíci nastúili v základe. Petruška vydržal na ihrisku až do konca, Kuťka absolvoval 84 minút a Faško 65. Dvadsať minút pred koncom síce videl brankár africkej krajiny Sogoba červenú kartu, ale jeho spoluhráči udržali čisté konto.

Guatemala – Slovensko 1:2 (0:1)

Góly: 75. Escobar – 36. Kóša, 90+3. Husarčík

Mali – Slovensko 4:0 (2:0)

Góly: 25., 28. Diarra, 57., 62. Barry

ČK: 69. Sogoba