Repre U19 začala remízou. Masaryk prihrával na gól, v základe aj Mielke

Slovenská futbalová reprezentácia do 19 rokov remizovala v úvodnom zápase 1. kola kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy s Kosovom 1:1.

Kosovo – Slovensko 1:1 (0:1)

Góly: 48. Bujupi – 22. Hájovský

Slovensko: Badžgoň – Oravec, Svoboda, MIELKE MASARYK (62. Praženka), Rehuš, Hájovský, Marko (71. Záhradník), Marek – Mikulaj (62. Murko), Marcelli

O jediný gól slovenského tímu sa postaral Hájovský, prihrával mu Andy Masaryk, ktorý momentálne nastupuje za Pohronie. Toho v 62. minúte vystriedal Praženka. Celé stretnutie odohral v obrannej línii aj náš obranca Filip Mielke, absolvoval teda kompletnú 90-minútovú porciu.

Zverenci trénera Alberta Rusnáka sa počas nasledujúcich dní v základnej skupine s poradovým číslom 7 postavia ešte proti domácej Malte (18.11. o 14:30) a Ukrajine (21.11. o 11:30). Do 2. kola kvalifikácie postúpia priamo dva najlepšie tímy z každej z trinástich skupín a najlepší tím na treťom mieste.

Všetky zápasy sa hrajú v meste Ta’Qali na Malte. Samotný európsky šampionát sa od 15. do 28. júla 2024 uskutoční v Severnom Írsku. Tradične sa na ňom predstaví iba osem tímov, pričom domáci majú miestenku istú.

Slovensko na ME U19 štartovalo dva razy. V roku 2002 postúpilo v druhom kole cez dvojzápas proti Portugalsku (1:1, 1:0) a v roku 2022 ho organizovalo. Zároveň si na ňom vybojovalo následný postup na tohtoročné MS do 20 rokov v Argentíne, kde sa predstavili aj Adam Danko, Nicolas Šikula a Dávid Ovšonka.