Reprezentanti odštartovali svoju sériu zápasov

Dnešným dňom začal seriál zápasov reprezentačných výberov, ktorých súčasťou sú aj naši Železiari. Ako prví si najcennejší dres obliekli hráči do 21 rokov. Vo výbere trénera Jaroslava Kentoša sa proti poľským rovesníkom predstavil Nicolas Šikula, ktorý aktuálne oblieka dres druholigového Pohronia a v zápase odohral kompletných 90 minút. Jeho spoluhráč Adam Horvát sledoval zápas len z lavičky náhradníkov.

Slovensko U21 – Poľsko U21 2:2 (2:1)
Góly:
5. Jambor, 15. Marcelli – 8. Buksa, 60. Szmyt

Slovensko: Belko (C) – Šikula, Leitner, Javorček, Selecký, M. Sauer, Rigo, Gajdoš, Kaprálik, Marcelli, Jambor
Náhradníci: Surovčík, Kukučka, Jakubko, Ujlaky, Horvát, Čerepkai, Nebyla, Tučný, Szolgai, Veselovský, Gomola

Poľsko: Tobiasz (C) – Bejger, Buksa, Legowski, Lipkowski, Marczuk, Marchwinski, Mosor, Oyedele, Rakoczy, Szymczak
Náhradníci: Bieganski, Bieszczad, Gerbowski, Lukoszek, Madrzyk, Pienko, Pingot, Pyrka, Smolarczyk, Szmyt, Szymanski, Wlodarczyk.

Sokolíci sa dostali do rýchleho vedenia už v 5. minúte, presným zásahom žilinčana Jambora, 1:0. Z gólu sa však tešili len tri minúty, keď sa o vyrovnanie postaral hráč z rakúskej Bundesligy, Buksa, 1:1. O sedem minút však košická futbalová aréna opäť oslavovala gól našich mladých reprezentantov. Vedenie strhol opäť na našu stranu útočník Slovana, Marcelli, 2:1.

Po zmene strán sa Poliaci do zápasu vrátili. O vyrovnanie sa postaral stredopoliar z poľskej Ekstraklasy, Kajetan Szmyt, 2:2. Viac gólov zápas už nepriniesol a tak sa oba tímy rozišli zaslúženou remízou.