Retro dresy spoznali svojich majiteľov

Máme za sebou dražbu špeciálnych retro dresov, v ktorých nastúpili Železiari na zápas proti Spartaku Trnava. Exkluzívna edícia, vyrobená len na tento jeden zápas, putovala do dražby, ktorej cieľom bolo pomôcť dobrej veci. Časť výťažku putuje na Svetielko nádeje, ktoré dlhodobo pomáha malým onkologickým pacientom. Druhá časť pôjde do fondu Mladý Železiar, ktorý dlhodobo podporuje rozvoj mladých futbalových talentov na Horehroní. Okrem vydražených dresov ich noví majitelia získali nielen vzácny suvenír, ale hlavne urobili šľachetný čin, ktorým je pomoc deťom či už v liečbe, alebo rozvoji futbalového talentu.

Svetielko nádeje pre lepší život malých pacientov

Svetielko nádeje oslávilo tento rok svoje 21. výročie. Jeho cieľom je pomôcť, uľahčiť, ale aj spríjemniť liečbu na „detskej onkológii“ KPOH SZU v DFNsP v Banskej Bystrici.

Predsedom a spoluzakladateľom je MUDr. Pavel Bician, donedávna primár tohto oddelenia. Tím, ktorý sa stará o malých pacientov tvorí sociálny pracovník, psychologičkaliečebná pedagogička, nutričná špecialistka a najnovšie aj fizioterapeutka, ktorí sú denne k dispozícii deťom a ich rodičom priamo na oddelení.

Vrámci svojej činnosti prevádzkujú aj prepravnú službu, t. j. doprava zdarma detí a rodičov na a z hospitalizácií a vyšetrení, pretože pre deti s oslabenou imunitou vôbec nevyhovujú „zberné“ sanitky. Taktiež ich vozia na vyšetrenia a zákroky do zahraničia, kde im hradia aj ubytovanie a zabezpečujú v prípade potreby tlmočníka.

V areáli nemocnice poskytujú ubytovanie, kde môžu zdarma prespať rodinní príslušníci, resp. rodičia a vedia ho využiť aj malí pacienti, ak liečba nevyžaduje, aby ležali na oddelení.

Doplácajú deťom za lieky, ktoré sú k liečbe potrebné, ale neprepláca ich zdravotná poisťovňa, spolupodieľajú sa na vzdelávaní lekárov doma aj v zahraničí, prispievajú na kúpu prístrojov a vybavenia na onko aj chirurgickom oddelení Detskej fakultnej nemocnice.

Na oddelení koordinujú aj dobrovoľníctvo, starajú sa deťom o hračky, televíziu, internet, ale aj o práčku, chladničku a jej obsah.

Svetielko nádeje prevádzkuje aj Detský mobilný hospic, jediný na strednom Slovensku. Poslaním Detského mobilného hospicu Svetielko nádeje je bezplatne poskytovať paliatívnu starostlivosť nevyliečiteľne chorým a zomierajúcim deťom v ich domácom prostredí a poskytovať podporu ich rodinám.

Okrem pravidelných návštev v domácnostiach prevádzkujú aj pohotovosť na telefóne a v prípade potreby vedia byť rodinám k dispozícii v krátkom čase.

Okrem toho organizujú stretnutia rodín, ktoré prišli o dieťa, snažia sa plniť deťom želania pri rôznych príležitostiach, vyliečeným deťom viackrát ročne organizujú výlety a mnoho iných aktivít.

Viac o činnosti Svetielka nádeje si môžete prečítať tu:
https://www.svetielkonadeje.sk/co-robime

Toto všetko sú krásne, aj keď smutné veci, ktoré sa budú môcť aj naďalej rozvíjať vďaka podpore vás, ktorí ste sa do dražby zapojili, za čo vám aj z našej strany úprimne ĎAKUJEME! Verme, že túto pomoc a Svetielko nádeje bude potrebovať čo najmenej detí…