Richard Hečko prestupuje z talianskej Atalanty Bergamo ku nám

Mladý odchovanec  ŠK Slovan Bratislava Richard Hečko prichádza do nášho klubu na 3 roky

Richard Hečko je mladý 19-ročný ľavonohý stopér, ktorý k nám prichádza z prestížnej akadémie klubu Atalanta Bergamo BC.

„Richard je mládežnícky reprezentant SR, odchovanec ŠK Slovan Bratislava, ktorý posledné tri sezóny strávil v Atalante Bergamo. Sľubujeme si od neho, že sa bude u nás naďalej rozvíjať. Vnímame jeho parametre, je to vysoký ľavák, akého v klube zatiaľ nemáme, takže sme naozaj radi, že prestupuje do nášho tímu. Vítame ho a veríme, že bude u nás napredovať“, hovorí generálny manažér klubu, Miroslav Poliaček.

Richard, pôsobiaci od začiatku svojej kariéry na pozícií stredného obrancu sa dohodol s klubom na kontrakte v trvaní troch rokov.   

Roman Skuhravý, tréner A mužstva: „Príchod Richarda jednoznačne zapadá do toho, akým spôsobom vnímame možnosti pracovať s talentovaným hráčom, ktorý je Slovák a má všetky potrebné parametre. Keď sme zistili, že môžeme získať reprezentanta, ktorý má v našich očiach predpoklady na to, aby sa mohol tvrdou prácou dostať na pomyselný vrchol, tak sme naozaj radi, že sa nám to podarilo. Samozrejme sme si ho stihli už otestovať, uvidíme ako mu pôjde prvý zápas, ale čo sa týka parametrov na vrcholový šport, tak je z nášho pohľadu naozaj zaujímavý. V tejto chvíli je loptička na strane Richarda a stanovili sme si pravidlá, ako to bude fungovať. Tešíme sa na to, akým spôsobom to zúročíme, nakoľko to nebol jednoduchý transfer. Získať hráča z Atalanty Bergamo sa nám nepodarí každý deň a ako som už povedal, veľmi sa na celú túto skúsenosť tešíme.“