Ridwan Sanusi predĺžil zmluvu s FK Železiarne Podbrezová

Nigérijský futbalista Ridwan Sanusi predĺžil zmluvu s FK Železiarne Podbrezová do konca sezóny 2026/27.

Dvadsaťjedenročný hráč prišiel na Horehronie pred začiatkom aktuálnej sezóny. Zatiaľ odohral osemnásť ligových zápasov a strelil štyri góly. K tomu pridal jednu asistenciu. V rámci Slovnaft Cup sa presadil do siete Trebišova a takisto sa blysol štyrmi zásahmi v stretnutí proti Čiernemu Balogu.

Sanusi na Slovensko prišiel v roku 2021 z klubu Obazz FC a to spoločne s Mosesom Cobnanom, ktorý odohral za „Železiarov“ pol sezónu. V minulosti hrával Sanusi aj za Pohronie, Trebišov a Sereď.

„Som veľmi šťastný, že som mohol podpísať novú zmluvu. Cítim, že tréneri a vedenie klubu mi veria. Pre mňa je to záväzok, aby som splatil ich dôveru. Je to pre mňa skvelá príležitosť rozvinúť svoj potenciál. Keď vám niekto verí, chcete mu to oplatiť, preto sa snažím nechávať na ihrisku maximum. Chcem strieľať viac gólov, hrať ešte lepšie,“ povedal Sanusi.

Vyjadril sa aj k postupu do prvej šestky: „Pre nás to bol skvelý moment, pretože sme od začiatku sezóny tvrdo pracovali. Nebolo to jednoduché, táto súťaž je kvalitná, hrajú v nej veľmi dobré tímy. Preto sme veľmi šťastní, že sa nám to podarilo a že ako mužstvo aj jednotlivci napredujeme,“ dodal.