S Pohroním sme vybojovali druhé víťazstvo v príprave, stále však máme na čom pracovať

FK Pohronie – FK Železiarne Podbrezová 3:5 (1:2)

Góly: 36. Okunola, 78. Pekár, 83. Mazan – 13. Kuzma (11m), 35. Ďatko, 48. Bartoš, 72. Blahút, 89. Faško

Dnes ráno sme odohrali ďalšie prípravné stretnutie na trávniku druholigového Pohronia. Zápas, ktorý sa musel divákom páčiť, priniesol osem gólov a množstvo príležitostí na oboch stranách. Výsledkovo sme úlohu favorita zvládli, ale stále máme na čom pracovať. Pohroniu sme darovali až príliš veľa príležitostí ohroziť priestor našej brány, čo sa nám môže v sezóne vypomstiť. Príprava naďalej pokračuje a aj dnešný zápas ukázal trénerovi Skuhravému nedostatky, ktoré musíme odstrániť. Hlavný kormidelník Železiarov nebol s výkonom a predvedenou hrou vôbec spokojný a po zápase nešetril kritikou.

Roman Skuhravý: “Keby som mal naozaj povedať, čo si o tom zápase myslím, tak niektorí hráči by to nemuseli rozdýchať. Dnes sme boli nesebavedomé, nepresné a nepracovité mužstvo. Domáci boli v prvom polčase organizovanejší, lepší ako my a my sme nezaslúžene viedli 2:1. V druhom polčase sa to trošku zlepšilo, ale to čo si dovolia pri kontrole hry niektorí hráči, to je dôvodom, prečo sa v tom stále motáme. Pokiaľ sa nevrátime k rešpektu a pokore k tomu čo robíme, tak z nás bude priemerné mužstvo a hráči si musia rozmyslieť, či takí chcú byť. Najbližší týždeň budeme pracovať na organizácií hry. Stale je to o tom istom a veľmi dobre viem, že hráči sú závislí na systéme. To, ako sme skladali defenzívu, ako sme tlačili v pressingu.. Dnes tam boli polovičné riešenia ako s loptou, tak aj bez nej a bola to skôr facka, ako čokoľvek na pochvalu alebo detailný rozbor, nakoľko to dnes bolo odfláknuté stretnutie.”

Najbližšie prípravné stretnutie nás čaká už najbližší piatok v Prešove.