Šance sme si vypracovali, ale gól bohužiaľ nepadol

Futbalisti Podbrezovej prehrali v sobotnom domácom zápase proti Ružomberku napriek tomu, že boli aktívnejším tímom a vypracovali si viacero gólových príležitostí.

V prvom polčase hrozili „Železiari“ hlavne z diaľky, vyslali niekoľko jedovatých striel, ale ani jedna neskončila v sieti. Ružomberku vyšla päťminútovka po zmene strán. Najskôr sa presadil Hladík a ten istý hráč následne pripravil presný zásah pre Boďu.

„Mali sme za sebou náročný týždeň, ale chceli sme tento zápas zvládnuť. Bohužiaľ, nepremenené šance nás potrestali, gól sme nedali a v podstate z dvoch detinských chýb sme dostali dva góly. Boli sme lepší, súper bol v bloku a čakal na chybu, aby mohol ísť do brejku,“ hodnotil obranca Marek Kristián Bartoš.

V závere sa snažila Podbrezová aspoň znížiť. Práve tento stopér mal najväčšiu možnosť, keď zvnútra päťky zakončil, avšak Fruhwald predviedol skvelý zákrok pravou rukou.

„Musíme viac veriť, že gól môžeme dať z hocijakej šance. Je jedno, ako by sme ho dali, či kolenom alebo hocičím, nemali sme v tom šťastie. Musíme na tom popracovať a dávať viac gólov,“ uvedomuje si opora zadných radov.

Skvelé pocity z výhry proti Slovanu sa nepodarilo pretaviť do ligového zápolenia: „Ja som na to zabudol už vo štvrtok. V stredu sme si to užili, ale neoslavovali sme nijako. Sústredili sme sa na ďalšie stretnutie, ktoré sme chceli vyhrať,“ doplnil Bartoš.

Svoje hodnotenie poskytol na tlačovej konferencii aj hlavný tréner Roman Skuhravý.

„Očakávaný priebeh zápasu z oboch strán. Do prvého gólu sme boli dobrí v založení a prechode, dobre sme bránili, súpera sme do ničoho nepustili, ale potom prišla desaťminútovka, kedy bolo vidieť, že nás obarilo. Za stavu 0:2 som však videl túžbu dať minimálne kontaktný gól. Šance sme si vypracovali, ale bohužiaľ žiadny gól nepadol. Od nepamäti je futbal medzi mužstvami, ktoré chcú tvoriť a tímami, ktoré bránia a čakajú na svoju príležitosť. Dnes vyhralo mužstvo, ktoré to robilo dobre a počkalo si,“ hovoril.