Skuhravý „V Poľsku vyskúšame defenzívu, chceme byť efektívnejší v ofenzíve“

Zimná príprava sa blíži k svojmu koncu a pred hráčmi Podbrezovej je už len posledný dvojzápas. Ešte pred ním sme sa ale s trénerom Romanom Skuhravým rozprávali aj o pozitívach z dvojzápasu proti Linzu.

Rakúsky tím sme vyzvali opäť po necelých štyroch mesiacoch a znova z toho bola veľmi kvalitná previerka.

„Musím povedať, že keď sme dohadovali zápasy s Linzom, tak sme boli veľmi radi, že si nás vybrali na generálku. Pod dojmom zmien v tíme sme mali veľký rešpekt. Z tohto kontextu mám veľkú radosť, akým spôsobom to hráči odpracovali. To, že tam boli ako v útočnej tak menej v defenzívnej nejaké chyby, tak s tým počítame, ale v kontexte oboch zápasov sa ukázali veci, na ktorých sme pracovali,“ hovorí Skuhravý.

V konečnom dôsledku bol naozaj spokojný: „Proti skvelému tímu sme sa s tým popasovali dobre. Bol by som rád, keby ten efekt bol taký, že chceme ešte viac. To je cieľ do posledných dní. Nemôžeme byť leniví na krok, musíme tvrdo pracovať. Je to naša jediná DNA, pretože máme šikovné mužstvo, ale bez týchto atribútov nebudeme chcieť hrať,“ pokračoval český lodivod.

Všetko už speje k ďalšiemu dvojzápasu, tentoraz na poľskej pôde. V piatok vyzveme Cracoviu Krakov a v sobotu Resoviu Rzeszów.

„Vytvoril sa káder 20 hráčov, ktorí môžu hrať. Je to bič na hráčov, pretože nikto nemá isté miesto. My sme mali plán do celej prípravy a ten dodržíme aj v Poľsku. V oboch dueloch budú zostavy premiešané. Chceme vyskúšať defenzívu, pretože dvaja hráči nemôžu hrať v prvom jarnom kole. Tento týždeň venujeme aj tomu, aby sme sa zlepšili v ofenzíve, pretože tam sme mali veľa príležitostí a aj dva regulárne góly, ktoré nám neboli uznané, boli skvele vypracované. To je cieľ, pretože máme na to, aby sme boli v útočnej fáze efektívnejší,“ dodal Roman Skuhravý.