Skvelé čísla Ivana Reháka

Brankár Ivan Rehák vstúpil do jarnej časti výborne a naďalej platí, že z hry v Niké lige neinkasoval ešte ani raz.

Mladý brankár sa po polročnom hosťovaní v Pohroní vrátil bojovať o svoju šancu medzi tromi žrďami Podbrezovej. Počas zimnej prípravy vyhral súboj s Adamom Dankom a naskočil do každého z doterajších troch stretnutí. Navyše raz chytal aj proti Žiline ešte v minulom ročníku 2022/23, takže v rámci najvyššej súťaže absolvoval štyri stretnutia.

Až trikrát udržal čisté konto a inkasoval len jeden zásah. Aj to od Marcina z penalty. V tomto stretnutí proti Michalovciam sme vyhrali 2:1. Celkovo na jar predviedol Rehák jedenásť zákrokov. Aktuálne ťahá sériu 193 minút bez inkasovaného gólu. Ak by udržal ešte jedno čisté konto, tak by sa takmer dotiahol aj najlepší počin Richarda Ludhu z tohto ročníka (285).

„Zápas bol vyrovnaný, obidva tímy chceli držať loptu. Musíme byť efektívnejší, na konci sme mali dve dobré šance. Ja osobne som bol na súpera pripravený dobre. Bolo to ako každý iný zápas. Potrebujem si udržať koncentráciu a situácie sa dajú vyriešiť. Aj keď sme nevyhrali, tak som rád aspoň za to, že sme vzadu udržali nulu,“ povedal Rehák po zápas proti Dunajskej Strede.