So Slovanom chceme potvrdiť výborné výkony z predchádzajúcich zápasov

Na zápas šiesteho kola Niké ligy cestujeme na bratislavské Tehelné pole, kde si na horúcej pôde belasých zmeriame sily s úradujúcim majstrom.

Futbalisti Slovana Bratislava majú kvôli náročnému programu v aktuálnej sezóne za sebou len tri súťažné zápasy, z toho dva remízovali, s Košicami a Banskou Bystricou a jedenkrát si pripísali výhru v Skalici. 

V predchádzajúcej sezóne sme sa so súperom stretli štyrikrát a body sme si spravodlivo podelili. Dvakrát boli úspešní naši Železiari a dvakrát Belasí. Zaujímavosťou je, že práve prvý a posledný duel sme ovládli my a v oboch zápasoch skóroval Samuel Ďatko. Z aktuálneho kádra sa v súbojoch so Slovanom strelecky presadil ešte Chris Kabongo. 

Naši futbalisti sa v minulom kole, v súboji s Zrenčínom, prvýkrát o body delili a Peťo Kováčik sa svojim štvrtým presným zásahom opäť zaradil medzi najlepších strelcov ligy. 

Slovan bude mať čo v lige doháňať, keďže posledný zápas odohral so Skalicou ešte v polovici augusta. Úradujúci majster mal však pohárové povinnosti, ktoré mu nakoniec prisúdili účasť v Európskej konferenčnej lige. A práve na posledný zápas s Arisom Limassol a najmä na nelichotivý výsledok, budú chcieť belasí rýchlo zabudnúť. Dnes nás určite nečaká ľahký súboj, v ktorom sa domáci budú chcieť pred vlastnými fanúšikmi ukázať v úplne inom svetle. Do kariet nám môže hrať únava kľúčových hráčov, ale na tú sa nemôžeme, vzhľadom na šírku kádra Slovana, spoliehať.

Veríme, že sa nám dnes podarí nadviazať na výborný výkon z predchádzajúcich zápasov a zopakujeme scenár z posledného vzájomného duelu minulej sezóny. 

Výkop je naplánovaný o 18:00 na Tehelnom poli a pokiaľ necestujete do hlavného mesta, zápas si môžete pozrieť na Voyo. Železiar do toho!