Štyrmi gólmi sme si zabezpečili postup do ďalšieho kola

RSC Hamšík Academy B. Bystrica – FK Železiarne Podbrezová 1:4 (0:2)
Góly: 80. Kukučka – 15. Talakov, 28. Kuzma, 51. Kabongo, 72. Okunola

RSC Hamšík Academy B. Bystrica: Slančík – Netolický, Abrahám (C), Tiomela, Somov, Rosenberger, Nketan, Jenát, Holub, Jackuliak, Jančo
Náhradníci: Dovec – Ceniga, Mlkvik, Šimo, Puškár, Blaško, Mlynárik, Novak, Kukučka

FK Železiarne Podbrezová: Danko – Bartoš, Bakaľa (C), Mielke – Talakov, Paraj, Špyrka, Ďatko – Kabongo, Kuzma, Galčík
Náhradníci: Lučaník – Oravec, Bajo, Okunola, Grešák, Kováčik, Sanusi, Blahút, Assinor
Tréner: Roman Skuhravý

Rozhodcovia: Malárik – Lalo, Lenický
Divákov: 524

Ako prví pohrozili domáci, keď sa už v 3. minúte dostal do šance Abrahám, ale gól z toho našťastie nebol. Na opačnej strane sa zrodila pekná kombinácia Ďatka s Galčíkom, ale strelu z ťažkého uhla si domáci brankár postrážil. Vzápätí sa opäť zapotil, po Galčíkovom priamom kope, ktorý vyboxoval do bezpečia, ale v 15. minúte už kapituloval. Kabongovu prihrávku umiestnil bez prípravy do siete Martin Talakov, 0:1. O päť minút neskôr Galčík poslal do samostatného úniku Kabonga, ale brankár jeho príležitosť zneškodnil. V 28. minúte sa snažil domáci Abrahám nasadiť jasličky Marekovi Bartošovi. Nepochodil a zrodil sa z toho rýchly protiútok, s prihrávkou Galčíka a zakončením Mareka Kuzmu, 0:2. V 37. minúte mohol Hamšíkovcov vrátiť do zápasu Netolický, ale jeho strela z hranice pokutového územia tesne minula Dankovu bránu. Vzápätí spálil ďalšiu tutovku Kabongo a Bakaľa namieril vysoko nad. V nadstavenom čase prvého polčasu opäť stroskotal na Slančíkovi Kabongo a do šatne sme tak odchádzali s dvojgólovým náskokom.

Do druhého polčasu lepšie vstúpili domáci. Hneď v úvodnej minúte sa dostal k zakončeniu Abrahám, ale jeho delovku Danko bravúrne zneškodnil. V 51. minúte si krátkou kľučkou obhodil brániaceho hráča Kabongo a pohodlne poslal Železiarov už do trojgólového vedenia, 0:3. O niekoľko minút mohol pridať aj druhý gól, ale brankár Slančík jeho strelu v páde reflexívne vyrazil. V 72. minúte sa v neprehľadnej situácii vo vnútri pokutového územia najlepšie zorientoval Lekan Okunola a po premiérovom zásahu v Michalovciach, pridal svoj druhý gól v našom drese, 0:4. Čestný úspech zaznamenali domáci v 80. minúte, keď Oravcovu malú domov dobehol Kukučka a strelou okolo Danka znížil na 1:4. V nervóznom závere sme si už výsledok postrážili a potešili sme sa nielen z víťazstva, ale aj z postupu do ďalšieho kola.

Ďakujeme fanúšikom, ktorí vycestovali a počas celého zápasu neúnavne povzbudzovali Železiarov. Aj vďaka vašej podpore sme zvíťazili a postúpili.

Roman Skuhravý: „Som rád, že sme zápas zvládli. Nemali sme pohyb na aký sme zvyknutí, ale najviac, čo si zo zápasu odnesiem je, že sme nepremenili tisícpercentné šance a to nás v iných zápasoch môže mrzieť. Musím pochváliť domácich, majú mladé mužstvo, snažili sa hrať futbal a fandím im.“