Sústredenie 2023: Miškovcu sme podľahli najtesnejším rozdielom, najbližšie nás čaká Slavia

FK Železiarne Podbrezová – DVTK Miškovec 1:2 (1:1)

Železiari naplno zaberajú na sústredení v Hornom Rakúsku (upperaustria.com). Súčasťou zahraničnej prípravy sú aj dva prípravné zápasy s Miškovcom a pražskou Slaviou.

Dnes podvečer nastúpili naši futbalisti v Ennse proti víťazovi druhej najvyššej maďarskej súťaže, DVTK Miškovec. Do zápasu sme vstúpili dobre, vďaka gólu Talakova z 9. minúty. Do polčasu však súper dokázal vyrovnať, aby nakoniec zápas otočil a potešil sa z víťazstva 2:1.

Roman Skuhravý, tréner: “Zápas dvoch rozdielnych polčasov. Dvadsaťpäť minút sme hrali to, čo vieme (presnosť, ponuka, odvaha) a zaslúžene sme išli do vedenia. Bohužiaľ zvyšok zápasu sme boli nepresní.”

Podobne zhodnotil zápas aj náš kapitán Richard Ludha: “V prvom polčase sme začali slušne. Dobre sme držali loptu, mali sme príležitosti skórovať, či už po postupnom útoku alebo po rýchlom brejku. Gól do súperovej brány padol po peknej akcií. My sme inkasovali viacmenej v poslednej sekunde prvého polčasu, čo bolo zbytočné. Do druhého polčasu sme nastúpili horšie, mali sme viac nepresností, vpredu sme ťažšie udržiavali loptu, keď sme sa dostávali dopredu, prišli straty. Súper vyrážal do brejkov z každej našej chyby a ten druhý gól si zaslúžil. Mrzí ma, že sme si druhý polčas nevychutnali viac na lopte a veľa sme behali. Bol to poučný zápas, sme v plnej záťaži a v piatok nás čaká ďalšie veľmi zaujiímavé stretnutie. Teraz poriadne zregenerujeme a upriamime pozornosť na piatok.“

Sústredenie pokračuje ďalej, chalani sú v plnom tréningovom zaťažení a už najbližšie preverí naše sily český vicemajster, pražská Slavia.