Tlačová konferencia pred štartom jarnej časti Niké ligy

V utorok sa uskutočnila tlačová konferencia FK Železiarne Podbrezová pred štartom jarnej časti Niké ligy 2023/24.

Výrazná zmena nastala na brankárskom poste, keďže Richard Ludha odišiel do Teplíc: „Rišo bol dlhodobo brankárskou jednotkou, ale už prerástol Podbrezovú a chcel sa posunúť ďalej. Vôbec nám nešlo o prestupovú sumu. Držíme veľmi seriózne percentá z ďalšieho predaja,“ povedal Miroslav Poliaček.

O miesto v bráne sa tak bijú Ivan Rehák a Adam Danko: „Odchod Richard Ludhu bol plánovaný a podľa mňa sme v tom zabili dve muchy jednou ranou. On sa potreboval posunúť a my sme potrebovali otvoriť okno pre ďalších brankárov. Ak by pokračoval, tak by sme mohli urobiť viac škody ako úžitku. Musím povedať, že súboj, ktorí Ivan a Adam zviedli v príprave skončil remízou. Ja som sa už rozhodol, kto nastúpi proti Michalovciam, ale nepoviem to ešte. Jednoznačnú jednotku nemáme, obaja môžu dostať počas jari priestor,“ nechal sa počuť tréner Roman Skuhravý.

Na pozíciu trojky prišiel z Pohronia mladý Lukáš Domaniský, s ktorým sa počíta aj vo farmárskom Kalinove.

Do stredu poľa dorazil Vincent Chyla zo Žiliny: „Šancu chytil za pačesy, prišiel pripravený. Výrazne prehovorí do boja o základnú zostavu,“ tvrdí Poliaček. Stopérsky post vystužil Alex Markovič.

Za hráčsku kabínu prehovoril kapitán Mikuláš Bakaľa: „Príprava bola krátka, ale intenzívna. Splnili sme veci, ktoré sme splniť chceli. Z mužstva je cítiť väčšia energia, odhodlanosť a chcenie. Tím je mladší, chalani sa chcú ukázať. My z jadra sme tu na to, aby sme udržali agresivitu, ktorú chceme. Som presvedčený, že keď si udržíme veci, ktoré máme a budeme sa riadiť našimi princípmi, tak to bude dobré,“ tvrdí.

„Cením si dôveru, ktorú vo mne klub má. Beriem to ako odmenu, že tú prácu robím dobre. Moje silné stránky sú zodpovednosť a vodcovstvo. Napriek odchodom sa snažím držať dobrú energiu. V príprave nebolo cítiť, že niekto odišiel, pretože v jadre sme si udržali naše veci a snažíme sa ich prenášať na nových a mladých. My musíme byť na seba nároční a udržiavať kvalitu v tréningoch. Verím, že to robíme dobre, ale potrebujeme byť na seba ešte náročnejší, dbať na detaily a budeme úspešní,“ dodal Bakaľa.

Hráčsky káder

Adam Danko, Ivan Rehák, Lukáš Domaniský – Filip Mielke, Matej Oravec, Matej Grešák, Mikuláš Bakaľa, Marek Bartoš, Mahmudu Bajo, René Paraj, Martin Talakov, Muhammed Hydara, Peter Kováčik, Šimon Faško, Roland Galčík, Lekan Okunola, Ridwan Sanusi, Christophe Kabongo, Mark Assinor, Pavol Kuťka, Maksym Khiminets

Príchody

Vincent Chyla (Žilina), Alex Markovič (JK Trans Narva), Ivan Rehák (Pohronie), Andy Masaryk (Pohronie), Pavol Kuťka (dorast), Maksym Khiminets (dorast), Lukáš Domaniský (Pohronie)

Odchody

Richard Ludha (Teplice), Samuel Ďatko (Žilina), Patrik Blahút (Slovácko, hosť.), Marek Kuzma (Zlaté Moravce), Jozef Špyrka (Prešov, hosť.)