Tlačová konferencia pred začiatkom nového ročníka Niké ligy

Dnes sa uskutočnila tlačová konferencia pred začiatkom nového ročníka Niké ligy. Na tlačovej konferencií sa zúčastnil generálny manažér klubu Miroslav Poliaček, tréner mužov Roman Skuhravý a kapitán Miki Bakaľa. 

Témou tlačovej konferencie bolo zhodnotenie letnej prípravy mužov, predstavenie kádra na novú sezónu a zhodnotenie pohybov v kádri počas transferového obdobia. Generálny manažér načrtol aj možný príchod ďalších posíl do tímu, nakoľko transferové obdobie potrvá ešte päť týždňov. 

Generálny manažér Miroslav Poliaček: „Príprava nám trvala šesť týždňov, snažili sme sa absolvovať čo najviac ťažkých zápasov. Boli sme na sústredení v Rakúsku, ktoré sa nám vydarilo. Jediná škvrna na celom lete je, že sa nám nepodarilo rotovať dve jedenástky, kvôli zdravotnému stavu hráčov. V zápasoch so silnými súpermi boli pasáže, na ktorých sa dá ďalej stavať. Na druhej strane ma teší, že sa nám pomaly zranení hráči vracajú do procesu a začína to zaujímavo vyzerať. Verím, že sa to ukáže aj v sezóne.”

Tréner Roman Skuhravý: “My sa tešíme na sezónu, konečne je to tu. Mali sme plán s ťažkými súpermi, keďže chceme urobiť krok vpred v ďalšej sezóne. Vždy sa chceme poučiť. Nebola to jednoduchá príprava, stretla nás neľahká situácia, ale je to profesionálny šport a to k tomu patrí. Urobili sme čo sme mohli, sme nachystaní na sezónu. Tak ako sme sa pobili s predošlými sezónami, tak sa chceme pobiť aj s tou ďalšou. Verím kádru, ktorý tu máme.” 

Miki Bakaľa, kapitán: „Príprava bola špecifická, keďže nám ukázala veľa informácií, ktorým smerom sa chceme uberať. Chceme sa zlepšiť vo viacerých atribútoch hry a v systémových veciach. Ja osobne by som si želal, aby sme ako tím lepšie zvládali zápasy, v ktorých sa nám veľmi nedarí. Verím, že budeme hrať atraktívny futbal. Robíme tu dobrú robotu, ale trochu nám chýbalo zvládanie zápasov. Verím, že sme ako mužstvo urobili pokrok.”

Záznam z celej tlačovej konferencie nájdete tu: