„Toto mužstvo ešte ukáže svoju silu,“ hovorí kapitán Bakaľa

Futbalisti Podbrezovej síce v Ružomberku prehrali, ale nakoniec sa môžu tešiť z postupu do prvej šestky, pretože nám pomohli remízy Trenčín aj Banskej Bystrice.

Po záverečnom hvizde vypukla napriek prehre veľká radosť na strane „Železiarov“ a zakrátko sa mohli tešiť aj Ružomberčania: „Zápas mal dvoch víťazov. Toto som ešte nezažil, aby sme stretnutie prehrali a tešili sa. Emócie boli ako na horskej dráhe. Prišli polená pod nohy, ťažký terén, červená karta. Šťastie stálo pri nás,“ hovoril po stretnutí kapitán Mikuláš Bakaľa.

Nadviazal na neho jediný strelec gólu Marek Bartoš: „Aj keď sme prehrávali 0:2, tak som stále veril, že ostatné výsledky nám budú hrať do kariet. Ešte po mojom góle som sa pýtal, či postupujeme a hovorili, že áno. Nastal veľký výbuch radosti, sme veľmi radi, že sme sa tam dostali. Prvýkrát som zažil, že po prehratom zápase som najšťastnejší človek na svete,“ rozprával obranca.

Priemerný vek základnej zostavy Podbrezovej iba 21,1 roka. Napriek tomu sme vybojovali medzi šesť najlepších tímov Slovenska: „Mali sme mladé neskúsené mužstvo, ale aj tak sme sa s tým popasovali,“ tvrdí Bartoš, ktorý sa vyjadril aj k terénu: „Na tomto ihrisku sa nedal hrať náš futbal, keďže to bolo totálne blato,“ tvrdí.

Podbrezová postúpila aj napriek prekážkam: „Mali sme chýbajúcich hráčov pre karty a zranenia. To nie sú výhovorky, ale fakty. Som rád za celý klub. Teraz sa môžeme upokojiť a hrať svoju hru. Toto mužstvo ešte ukáže svoju silu,“ myslí si Bakaľa.

Na tlačovej konferencie svoje hodnotenie poskytol aj tréner Roman Skuhravý: „Zápas sme chceli dotiahnuť do úspešného konca vlastnými silami, s plným rešpektom k súperovi a terénu. Od stredy sme s kolegami skladali zostavu a mali sme dve možnosti. Eliminovať domácich silovo, alebo sa pokúsiť ich prehrať aj na tomto ťažkom teréne. Zvolili sme druhú variantu,“ hodnotil.

„Ružomberok má za sebou skvelú cestu po príchode nového trénera, vedia si počkať na príležitosť a to sa im dnes aj podarilo. Celý zápas sme sa snažili, aby sme boli úspešní a aby sme dali gól. To, že sa to nie vždy podarilo, je daň za ťažký terén a dôležitosť tohto zápasu. Dnes je to pre mňa najveselšia prehra,“ pokračoval.

„Dovolím si povedať, že sme zaslúžene v šestke za to ako robíme futbal, ale to vám dá futbalový pán boh len raz a nám to dal túto sezónu. Teším sa, že sme v šestke, čaká nás ďalších desať ťažkých zápasov, Ružomberku gratulujem k úžasnej stíhacej ceste a teším sa na ďalšie dva zápasy,“ dodal Roman Skuhravý.