Trebišovu sme strelili až deväť gólov, v Slovnaft Cupe postupujeme do osemfinále

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová vyhrali v zápase 4. kola Slovnaft Cupu na pôde Slavoju Trebišov jednoznačne 9:0 a postúpili do osemfinále.

Slavoj Trebišov – FK Železiarne Podbrezová 0:9 (0:3)

Góly: 24., 40., 53. Kabongo, 55., 78. Okunola, 76., 86. Kuzma, 38. Sanusi, 48. Špyrka

ŽK: Matta

Diváci: 385

Rozhodovali: Ziemba – Bobko, Hrebeňár

Trebišov: Pap – Ilinjo, Matta, Pavúk, Maguľak, Sitarčík (75. Bujňaček), Novák, Begala (60. Druga), Bajtoš (75. Tangiri), Bechardas (61. Vaľovčin), Flores (61. Tatár)

Podbrezová: Danko – Bartoš (46. Bakaľa), Oravec (63. Blahút), Mielke – Ďatko (46. Okunola), Bajo, Špyrka, Talakov – Sanusi (63. Galčík), Kuzma, Kabongo (63. Kováčik)

Od začiatku do konca to bola jasná záležitosť Podbrezovej, ktorá na prvý gól čakala do 24. minúty, ale potom sa spustila kanonáda. Christophe Kabongo otvoril skóre, zakrátko sa k nemu pridal po peknej individuálnej práci Ridwan Sanusi a do prestávky sa presadil znova český útočník.

Hneď po zmene strán prišiel sedemminútový úsek s tromi presnými zásahmi po sebe. Jozef Špyrka ťažil z prihrávky Kuzmu, následne práve tento záložník našiel kolmicou za obranu Kabonga, ktorý dokonal hetrik. Len desať minút na ihrisku potreboval striedajúci Lekan Okunola, aby krásne vystrelil spred pokutového územia do rohu brány.

Tým ale gólové hody nekončili, keďže po dvoch asistenciách presne na nohu od Kováčika sa dva razy dočkal aj výborne hrajúci Marek Kuzma. Ten ukončil duel s dvomi gólmi a až tromi prihrávkami. Rovnako dvakrát poslal loptu za čiaru spomínaný Okunola, pri svojom presnom zásahu ťažil z pasu Galčíka, ktorý v kariére strelil Trebišovu štyri góly a na rovnaký počet prihral.

Druhé čisté konto udržal mladý brankár Adam Danko. Podbrezová v doterajších troch zápasoch Slovnaft Cupu strelila dokopy až úžasných 25 gólov, inkasovala jediný. Počas predošlých dvoch súťažných duelov sa sieť našich súperov vlnila celkovo v štrnástich prípadoch.

Ak spočítame 29 ligových a 25 pohárových gólov, tak v štrnástich dueloch dostaneme skvostných 54, čo je priemer 3,85 na jeden zápas. V utorok postúpilo aj Pohronie, ktoré doma zdolalo banskobystrickú Duklu. O jediný gól sa postaral náš kmeňový hráč Adam Horvát, ktorý v žiarskom mužstve hosťuje.

Žreb osemfinále sa uskutoční v piatok 27. novembra o 13:00.