V piatok sme proti Skalici ešte neprehrali, čaká nás už štvrtý takýto zápas

Futbalisti Podbrezovej odohrajú svoj posledný zápas tohto roka v piatok. Počas tohto dňa sme sa proti Skalici stretli zatiaľ trikrát a vždy sme bodovali.

Podbrezová absolvovala v najvyššej súťaži doposiaľ 27 piatkových zápasov, z toho štrnásť doma. Desaťkrát sme vyhrali, desaťkrát aj remizovali a v siedmich prípadoch prehrali. Našim najčastejším súperom v daný deň týždňa je Dukla (5), nasleduje Ružomberok (4) a práve proti Skalici sa teraz postavíme štvrtý raz.

Stalo sa tak aj prvý raz v aktuálnom ročníku, keď sme doma uspeli po zásahu kapitána Mikuláša Bakaľu tesne 1:0. V minulom ročníku sa zrodila remíza 1:1, ktorú z penalty vystrelil Marek Kuzma. Rovnako nerozhodne skončil aj duel zo sezóny 2015/16, kedy to bolo 0:0. V dvoch z troch predošlých vzájomných súbojov arbitri rozdali červené karty (Grendel, Vlasko).

Proti Skalici sme v najvyššej súťaži odohrali celkovo šesť stretnutí a bilancia je nesmierne vyrovnaná, keďže oba celky dvakrát zvíťazili a dva razy sa zrodila aj remíza. Podbrezová odohrá jubilejný desiaty decembrový zápas v najvyššej slovenskej súťaži, prvý proti Skalici a rovnako premiérovo v piatok. Zakaždým sme hrali s iným súperom. Výkop posledného stretnutia tohto roku je 15. decembra o 17:30, naživo duel vysiela Nova Sport.

Keď zalovíme v histórii, tak zistíme, že piatky sa darilo Andrejovi Rendlovi, Petrovi Kováčikovi, Christophovi Kabongovi a Endymu Bernadinovi, autorom troch gólov. Mimochodom, aj celkovo prvý duel Podbrezovej v najvyššej súťaži proti Slovanu sa hral v piatok (11.7.2014).

Celkovo sa počas piatkov presadilo za „Železiarov“ 26 rôznych strelcov a traja si dali vlastný gól.

Zaujímavý zápas odohral v piatok 24.10.2014 na pôde Dukly obranca Ivan Minčič. Ten totiž pri remíze 3:3 skóroval na oboch stranách ihriska. Najskôr otvoril skóre vlastným gólom, ale tým do správnej svätyne stanovil konečný výsledok a zachránil bod.

Podbrezová raz nastúpila aj v neobľúbený deň „piatok trinásteho“. V májovom dni roku 2016 sa však smola nalepila na futbalistov Trnavy, ktorí zo Zelpo Arény odchádzali po prehre 0:3, ktorú dvomi gólmi zariadil Patrik Vajda a pridal sa Rendla.

V neposlednom rade je tu ešte jeden míľnik. Momentálne má Podbrezová v najvyššej súťaži na konte 69 výhier, najbližšia môže byť jubilejná sedemdesiata.