V predposlednom prípravnom zápase sme nestačili na Cracoviu

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová prehrali vo svojom predposlednom prípravnom zápase pred štartom jarnej časti Niké ligy 2023/24 proti poľskému tímu Cracovia Krakov tesne 0:1.

Cracovia Krakov – FK Železiarne Podbrezová 1:0 (1:0)

Gól: 5. Källman

Podbrezová: Rehák – Assinor, Bajo, Bakaľa (C), Bartoš, Chyla, Kabongo, Talakov, Mielke, Markovič, Sanusi. Striedal: Paraj

O jediný gól stretnutia sa už v piatej minúte postaral fínsky reprezentant Benjamin Källman. Účastník kvalitnej poľskej Ekstraklasy ukázal svoju kvalitu, ale Podbrezová tiež mala šance. Po góle volali nožničky Assinora či veľká možnosť, po ktorej súper odkopával loptu z bránkovej čiary.

„Železiari“ prehrali v príprave druhý raz, okrem toho však majú na konte tri víťazstvá a ešte aj prvenstvo na prestížnom Spodek Super Cupe. Posledný duel odohrajú v sobotu o 12:00 proti Rzesowu. V sobotu 10. februára o 15:00 sa už uskutoční úvodný jarný duel Niké ligy, v ktorom hostíme Michalovce.

Štefan Markulík, asistent trénera: „V úvode zápasu nás súper potrestal za našu chybu v prechodovej fáze, ale po dvadsiatich minútach sa hra vyrovnala a zaujímavým spôsobom sme súperovi dokázali konkurovať. Nevypracovali sme si toľko šancí, koľko by sme chceli. Bola to taktická hra vedená v strede poľa, ale myslím si, že chalani predviedli pracovitý výkon. Boli tam aj veci, na ktorých ešte musíme v tréningovom procese pracovať, ale z pohľadu toho, proti akému kvalitnému súperovi sme hrali, tak sme sa dostali do troch alebo štyroch pološancí, ktoré sme nevyužili. Hlavne príležitosť v prvom polčase, kedy súper vykopol loptu po rohovom kope z bránkovej čiary. Vtedy to gólom mohlo a malo skončiť. Máme káder rozdelený na dve jedenástky. Celý zápas sme išli bez výraznejšieho striedania, vymenili sme iba cez polčas Paraja. Chalani si to odmakali, čo bolo dôležité. Chceli sme, aby mali v nohách ťažký zápas. Snažíme sa to celé vyladiť, aby sme boli pripravení na Michalovce.“