V PRVOM PRÍPRAVNOM ZÁPASE SME TESNE PODĽAHLI ČESKÉMU PRVOLIGISTOVI

MFK Karviná – FK Železiarne Podbrezová 3:2 (3:2)

Góly: 11. Ezeh, 44. Rezek, 45. Moses – 9. Galčík, 17. Paraj


Železiari majú za sebou prvú zápasovú premiéru v prebiehajúcej príprave. Prvým tímom, ktorý preveril formujúci sa káder, bol český účastník najvyššej súťaže, MFK Karviná.
Všetko podstatné sa udialo v prvom polčase. Od úvodu sme na ihrisku pôsobili živším dojmom, čo sa premietlo aj do priebehu skóre. Už v 9. minúte nás poslal do vedenia navrátilec Roland Galčík. Baníci však rýchlo odpovedali, gólom Ezeha. Pokoj na naše kopačky opäť vrátil René Paraj, ale potom sa už strelecky presadili iba domáci. Karviná o svojom triumfe rozhodla dvojgólovým obratom v závere druhého polčasu. 
Druhý polčas viac gólov nepriniesol a z víťazstva v malej baníckej obci Stonava sa tak potešili futbalisti Karvinej. Výsledok však momentálne nie je dôležitý, pretože sa stále nachádzame v úvode prípravy a celý tím ešte čaká veľký kus práce. Aj dnešný zápas trénerom ukázal na čom treba ďalej stavať a bol rovnako priestorom pre zapracovanie nových hráčov do budujúceho sa tímu.

Roman Skuhravý, tréner Podbrezovej:“V prvom polčase sme robili veci, ktoré fungovali a hra a individuálne výkony boli celkom zaujímavé. Bohužiaľ sme v posledných dvoch minútach skolabovali a súper nás potrestal pri našej rozohrávke. V druhom polčase sa prejavila zmes únavy a nekvalita v riešeniach. Náročný zápas po celodennom cestovaní, nám ukázal dôležité veci. Dobrá konfrontácia s kvalitným súperom.”


Tomáš Hejdušek, tréner Karvinek: „Máme na čom stavať a to je pozitívne. Stretli sme sa s veľmi dobrým súperom. Hoci sme vyhrali prvý polčas, bolo na nás vidieť, že sme unavení. Aj Podbrezová mala viac príležitostí. V druhom polčase sme boli lepší a je škoda, že sme zápas nerozhodli skôr. Musíme popracovať na našej obrannej fáze, pretože si to sami sťažujeme. Súper mal v prvom polčase štyri šance. Po zmene strán sme veci zjednodušili a hneď sa to prejavilo.“