V Trnave sme tesne prehrali, ale pred odvetou je všetko otvorené

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová prehrali v úvodnom zápase semifinále Slovnaft Cupu na pôde Spartaka Trnava tesne 0:1. Odveta je na programe v stredu 17. apríla v Zelpo Aréne.

Spartak Trnava – FK Železiarne Podbrezová 1:0 (1:0)

Gól: 4. Procházka

ŽK: Koštrna, Šulek, Poznar – Kováčik, Bajo

Rozhodovali: Kružliak – Hancko, Pozor

Diváci: 3 738

Trnava: Takáč – Koštrna, Kóša, Djurič, Mikovič, Šulek, Zjelkovič, Procházka, Ofori, Azango, Daniel. Striedali: Poznar, Bukata, Bainovič

Podbrezová: Danko – Mrva, Bakaľa, Bartoš, Kováčik, Bajo, Chyla, Faško, Sanusi, Kabongo, Paraj. Striedali: Mielke, Assinor, Masaryk

Úvod stretnutia lepšie vyšiel súperovi, pretože hneď v 4. minúte poslal Roman Procházka strieľaný center z priameho kopu do siete, keďže brankára Danka zmiatli viacerí hráči pred ním. Podbrezová však držala loptu častejšie na svojich kopačkách. Prvý raz zaujímavejšie strieľal Kabongo, z rohu päťky mieril do bočnej siete.

Po rohovom kope sa k nebezpečnej hlavičke dostal Djurič a iba o niekoľko centimetrov mieril nad brvno. Zakrátko poslal Ofori do šance Azanga, ktorý bol sám pred Dankom, no ten predviedol výborný zákrok. Po polhodine hry mohol Kabongo potrestať nedorozumenie v defenzíve Trnavy. Dostal sa k lopte a mieril sám na Takáča, ten jeho kľučku prečítal.

Tesne pred prestávkou sa k odrazenej lopte dostal na hranici šestnástky Procházka a obtrel ju o brvno. V nadstavenom čase ešte Ofori našiel na malom vápne voľného Daniela, ten pravačkou nasmeroval loptu o centimetre vedľa vzdialenejšej žrde. Po zmene strán síce Daniel napol sieť, no gól pre ofsajd nakoniec neplatil.

Podbrezová odpovedala krížnou strelou Sanusiho, ktorá skončila nad brvnom a Kabongovu strieľanú prihrávku si defenzíva Trnavy takmer zrazila do vlastnej brány, dobre zareagoval Takáč. Obrovskú šancu mal v závere Bakaľa, z hranice päťky mieril tesne nad. Následne dvakrát neuspel. Kabongo najskôr na malom vápne netrafil ideálne prihrávku a potom pálil vedľa.

Roman Skuhravý, tréner: „Prvý gól a prostredie v Trnave rozhodli o tom, že v prvom polčase sme nehrali dobre, nemali sme dobrý pohyb, nemali sme dobrú kombináciu. I napriek tomu sme si vypracovali veľmi nebezpečnú akciu Kabonga. Do druhého polčasu sme zmenili nejaké veci a ukázali sme, že odveta ešte môže byť zaujímavá. Mali sme tam tri situácie, ktoré sme mohli premeniť, ale Trnava v tejto chvíli nedostáva góly a keď sa dostane do vedenia, je veľmi silná. O to viac ma mrzí, že sme si tie šance vypracovali, ale nepremenili sme ich.“