V Zlatých Moravciach sme vyhrali a postupujeme do jarnej fázy Slovnaft Cupu

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová vyhrali v zápase 5. kola Slovnaft Cupu na pôde Zlatých Moraviec a postúpili do jarného štvrťfinále.

ViOn Zlaté Moravce – FK Železiarne Podbrezová 1:3 (0:2)

Góly: 80. Mijič – 8. Talakov, 19. Ďatko, 72. Sluka (vl.)

Druhý zápas v Zlatých Moravciach v rozmedzí jedného týždňa sme takisto zvládli. Na úvod síce domáci vystrčili rožky, ale postupne sme prebrali iniciatívu a mali hru pod kontrolou. Už vo 8. minúte otvoril Martin Talakov skóre, keď ťažil z práce Kuzmu.

Následne tento skúsený útočník stroskotal na zákroku Knoblocha, ale v 16. minúte jeho pokus český gólman vyrazil pred seba a Samuel Ďatko nemal s dorážkou problém. Spomínaný Kuzma hral veľmi dobre, no gól nedal ani pri krížnej strele, ktorou namieril tesne vedľa vzdialenejšej žrdi. Na začiatku druhého polčasu spravil chybu Faško, nakoniec Brenkus mieril iba do Danka.

Podbrezová si duel naďalej strážila a definitívu postupu mala po tom, ako Sluka nasmeroval prihrávku Kuzmu do vlastnej siete. Striedajúci Mijič síce pokazil Dankovi čisté konto, ale na našom postupe do štvrťfinále to nič nezmenilo.

Roman Skuhravý: „Nie je jednoduché hrať dvakrát po sebe s tým istým tímom, hlavne ak zmení trénera, tak neviete, čo máte očakávať. My máme vyrovnaný káder, preto sme urobili toľko zmien. Jediná vec, ktorá ma mrzí, že sme na konci zápasu pri jasnom vedení nekontrolovali zápas.“