Výborný úspech našej farmy! Kalinovo si hladko poradilo s Bardejovom, hetrikom sa blysol Blahút

Cez víkend sa darilo nášmu farmárskemu tímu TJ Baník Kalinovo, ktoré zdolalo Bardejov presvedčivo 5:1. Po štyroch kolách patrí baníkom 11. priečka východnej skupiny tretej ligy.

TJ Baník Kalinovo – Partizán Bardejov 5:1 (2:1)

Góly: 1., 65., 68. Blahút, 12. Belko, 55. Bajo

Keďže nám na rozvoji farmy záleží, príležitosť zbierať potrebné skúsenosti dostali aj hráči, ktorých fanúšikovia poznajú z dresu nášho A tímu. V bráne nastúpil Adam Danko a spolu s ním Patrik Blahút, Mahmudu Bajo, Mark Assinor a Alex Molčan. Všetci odohrali kompletných 90 minút. Gólovo potiahol tím Patrik Blahút, ktorý sa blysol hetrikom a jeden presný zásah pridal aj Bajo.

Miroslav Poliaček, generálny manažér: “Primárnym cieľom je, aby hráči, ktorí nehrávajú pravidelne, mali zápasovú prax. Pravidlá týkajúce sa pohybov hráčov sú v tejto sezóne priaznivejšie, ako vlani. Farmárska spolupráca je z našej strany určená prioritne pre mladých hráčov, ale máme záujem, aby sa tam chodili rozohrať aj hráči po zraneniach. O futbal sa starajú ľudia, ktorí majú záujem, aby klub napredoval, máme tam svôjho trénera, Mateja Čobika Ferčíka, takže príprava prebieha v rovnakom systéme, ako naše Áčko. Z našej strany hodnotíme spoluprácu veľmi pozitívne a veríme, že to tak platí obojstranne.”