ŽK: Kucka, Kankava, Rodrigues, Wimmer, Borjan – Assinor, Sanusi, Mrva, Kováčik

Borjan – Kašia, Wimmer, Zmrhal, Rodrigues, Barseghjan, Kankava, Lichý, Vojtko, Kucka (C), Savvidis
Náhradníci: Trnovský, Hrdina, Bajrič, Marcelli, Zuberu, Tolič, Pauschek, Risvanis

FK Železiarne Podbrezová: Danko – Mrva, Bajo, Paraj, Kováčik, Bakaľa (C), Faško, Sanusi, Masaryk, Bartoš, Assinor
Náhradníci: Rehák, Macej, Mielke, Galčík, Yirajang, Chyla, Markovič, Talakov, Kabongo

Rozhodcovia: Dohál – Štrbo, Zemko
Diváci: 1620

Železiari sa favorizovaného súpera nezľakli a od úvodu sa prezentovali kombinačným futbalom, pozornou defenzívou a snahou využiť ponúknuté príležitosti. Prvú nebezpečnú situáciu sme si vytvorili v ôsmej minúte. Assinor posunul loptu Sanusimu, ktorý sa snažil technicky obstreliť Borjana z hranice pokutového územia. Brankár Slovana si ale s jeho strelou poradil. V 13. minúte skúšal zakončiť z väčšej vzdialenosti Bajo, ale jeho strela nemala dostatočnú razanciu a mierila len nad bránu domácich. O štyri minúty neskôr vytiahol prvý zákrok aj Adam Danko. Lichý z pravej strany ideálne nacentroval na hlavu Rogriguesa, Danko všaj jeho zakončenie pohotovo zneškodnil. Vzápätí Masaryk prešprintoval Kašiu, ale Borjan dobrým vybehnutím jeho strelecký pokus zblokoval. Na opačnej strane prišla séria rohových kopov Slovana. Najskôr Rodrigues v snahe o zakončenie vybojoval len druhý roh, ale po ňom už domáci oslavovali. Lopta sa dostala až k Barseghianovi, ktorý bez prípravy nechytateľne, aj s odrazom od žrde, otvoril skóre zápasu, 1:0. Radosť Slovana trvala len necelé tri minúty! Rovnako z rohu sa dostala lopta až k Šimonovi Faškovi. Ten z hranice pokutového územia, nechytateľnou bombou z voleja, nedal Borjanovi šancu zasiahnuť a vyrovnal na 1:1. V závere polčasu sa snažil strhnúť vývoj na našu stranu Kováčik a pri jeho ďalekonosnom pokuse musel Borjan predviesť robinzonádu. Viac gólov sme už do polčasovej prestávky nevideli, a tak Železiari odchádzali do šatne, po dobrom výkone, za vyrovnaného stavu 1:1.

Kováčik pohotovou strelou otvoril aj dianie v druhom polčase. Borjan si však jeho projektil opäť postrážil. Vzápätí prešprintoval Kašiu Paraj, ktorého navyše Borjan pri odkope nebezpečne nastrelil, ale gól z toho nebol. Na opačnej strane nebezpečne zakončil Barseghjan, Danko jeho strelu efektne vytlačil. V 58. minúte sa šikovne uvoľnil Sanusi a Borjan len s problémami loptu vytlačil nad brvno. V 63. minúte Bajo naservíroval loptu na hlavu Assinora, ktorý opečiatkoval žrď a lopta sa so šťastím pre Slovan odrazila von. Príchod Galčíka s Kabongom priniesol ďalšie oživenie a s ním aj veľmi dobré príležitosti, ktoré sme ale nedokázali pretaviť na gól. Nebezpečenstvo priniesol ďalší rohový kop Slovana. Po Gersonovej hlavičke sa lopta obtrela o žrď Dankovej brány. Vzápätí sa Tolič technicky dostal až do šestnástky a zblízka napálil loptu opäť len do žrde. Záver druhého polčasu priniesol obrovský šok pre Slovan! V 84. minúte sa dostal Chyla k lopte na hranici šestnástkového oblúka a nechytateľne strhol vedenie na našu stranu, 1:2. O dve minúty prišla pre Slovan definitívna rana. Kováčik vnikol do pokutového územia z pravej strany, krížnou prihrávkou našiel Paraja a ten zblízka do prázdnej brány definitívne rozhodol o našom postupe do semifinále!

Roman Skuhravý, tréner: „Dnes je to pre nás veľký večer! Vedeli sme, že séria Slovana je dlhá, chceli sme sa na to pripraviť, chceli sme byť odvážni a trúfam si tvrdiť, že sme dnes zaslúžene vyhrali a postúpili. Hráme s mladými hráčmi a takéto zápasy nás posúvajú dopredu. Pre nás je to obrovský doping.“

Strelcom víťazného gólu bol Vincent Chyla, pre ktorého to bol zároveň prvý presný zásah od príchodu do Podbrezovej.

Vincent Chyla: „Bol som úplne sám na šestnástke, nikto okolo mňa nebol, pýtal som si loptu, Ridwan mi to prihral a už som videl iba bránu. Bol to zatiaľ môj najdôležitejší gól v kariére.“