Z Košíc sme priviezli bod, proti Dunajskej Strede nás čaká kľúčový zápas

Futbalisti Podbrezovej po výhre na úvod jarnej časti následne remizovali na pôde Košíc. Bezgólová remíza sa zrodila napriek tomu, že šance boli k dispozícii na oboch stranách.

Našu najväčšiu zahodil v prvom polčase Mark Assinor, ktorý osamotený spred päťky mieril do brvna.

„Vedeli sme, že každý zápas, tak ako idú po sebe, bude pre nás náročný a dôležitý v konečnom zúčtovaní. Samozrejme cením si bod, ktorý sme tu získali, pretože v prvom polčase sme hrali v pre nás neštandardnej situácii, keďže sme mali dvoch zranených hráčov. Mrzí ma, že sme v prvom polčase nevyužili šance Marka Assinora a zisk v pressingu Baja, boli to kľúčové momenty, ktoré mohli zápas rozhodnúť. Inak to bol zápas bojovný, vyrovnaný, miestami mohli dať gól Košice, potom my, takže musíme brať bod s pokorou a dobre sa pripraviť na najbližší zápas proti Dunajskej Strede,“ hodnotil tréner Roman Skuhravý.

V závere si Košice vypracovali dva brejky. Hlavne pri možnosti Jonesa sa zaskvel brankár Rehák: „Nepokryli sme si slabú stranu, ale okamžite sme prepli a v oboch situáciách sme dostali hráča súpera pod tlak. Kľúčový bol zákrok brankára Reháka. My vieme, že toto sa môže stať, pretože chceme hrať dominantne. Chceli sme tri body, bolo to vidieť. Takéto situácie futbal prináša. Keby som chcel, aby sme hrali bezpečne, tak by sme hrali z defenzívneho bloku, ale my sme chceli tri,“ prezradil český kouč.

Podľa Skuhravého sú karty v boji o prvú šestku rozdané jasne. V nedeľu hostíme Dunajskú Stredu, potrebujeme vyhrať: „Hráme kľúčový zápas a tam je to absolútne férové. Bude to rozhodujúci zápas. Ak ho vyhráme, tak sme v prvej šestke, ak prehráme, budeme mať ešte jeden pokus,“ tvrdí.

K stretnutiu na východnom Slovensku sa vrátil aj kapitán Mikuláš Bakaľa: „Mohli sme si týmto zápasom pomôcť a odskočiť od súperov, ktorí remizovali. Chystali sme sa na niečo, čo nám hra Košíc umožňovala, ale nie som veľmi spokojný s tým, čo sme predviedli v ofenzívnej fáze. Hlavne koncovka bol zbrklá. Potrebujeme dostať na kopačky väčší pokoj a sebavedomie,“ hodnotil.

„Na jeseň sme s tým problém nemali, ale pracujeme, každý chce, no chýba ten pokoj. Také šance ako bola Markova by sme mali premieňať, pretože chceme postúpiť do prvej šestky. Keď my vyhráme, tak vyhrá každý, keď remizujeme, tak asi budeme bojovať do posledného kola. To je zákon schválnosti, že keď my šance nedáme, tak sa to môže otočiť,“ dodal Bakaľa.