ZAČÍNA BOJ O POHÁROVÚ EURÓPU, V ZELPO ARÉNE DNES PRIVÍTAME RUŽOMBEROK

Tak, ako sme Fortunaligovú sezónu odštartovali, víťazstvom nad Slovanom Bratislava, tak sme ju aj v sobotu, víťazstvom nad majstrom, ukončili. Aj keď je ligový ročník za nami, s futbalom sa ešte nelúčime! Čaká nás bodka, za mimoriadne úspešným návratom medzi futbalovú elitu!

Už dnes o 17:30 v ZELPO Aréne odštartujeme play-off o miestenku v kvalifikácii o Európsku konfefenčnú ligu. Štvrté miesto v tabuľke nám, ako najlepšiemu tímu zo štvorice bojujúcej o pohárovú Európu, dáva výhodu domáceho prostredia a najnižšie postaveného súpera. 

Dnes podvečer privítame na domácom trávniku najlepší tím skupiny o udržanie, futbalistov MFK Ružomberok. S tímom z Liptova sme v ligovom ročníku odohrali dva zápasy. V druhom kole sa zrodila remíza 2:2, v druhom zápase si body odniesli domov Ružomberčania, po výhre 2:0. V posledných piatich zápasoch sa tešili z víťazstva len dvakrát, pričom sa s ligou rozlúčili prehrou 1:2, v derby s Liptovským Mikulášom, čo nám pred dnešným duelom dáva miernu psychologickú výhodu.

Play-off sa hrá na jeden víťazný zápas a víťaz nášho súboja sa stretne už v piatok s lepším z dvojice Banská Bystrica – Žilina. 

Urobíme všetko preto, aby sme nadviazali na predchádzajúce výborné výkony zo záveru ligového ročníka a vydobili si miestenku do bojov o Európsku konferenčnú ligu. Budeme potrebovať hlas každého fanúšika, preto neváhajte, príďte do ZELPO arény a podporte svojimi hlasivkami Železiarov, bojujúcich o ďalší veľký úspech, aký sme na Horehroní ešte nemali!