Zápas s Pohroním bude pre viacerých hráčov špeciálny

Najbližší prípravný zápas čaká Železiarov už v sobotu ráno, kedy o 9:30 nastúpia na trávniku druholigového Pohronia. Špeciálnu príchuť tomuto stretnutiu dávajú naši hráči, ktorí kedysi obliekali aj dres Pohronia a naopak v drese domácich nastúpia naši hráči, ktorí tam pôsobia na hosťovaní. Je to výsledkom spolupráce s Pohroním, ktorú nám priblížil generálny manažér Miroslav Poliaček.

“Zápas s Pohroním berieme určite vážne, keďže sa nám už blíži liga a chalani, ktorí prešli Podbrezovou budú určite motivovaní, budú hrať doma, prídu fanúšikovia, čiže určite očakávame ťažký zápas. Zo svojho pohľadu očakávam zápas, ktorý nám dá veľa informácií o hráčoch, o tom kde sa obidve mužstvá nachádzajú, čiže bude to veľmi zaujímavý a poučný zápas.”

Ako vyzerá spolupráca s Pohroním a aké sú jej ciele?

“Spolupráca nie je dlhá, ale cieľom bolo, aby mladí hráči zbierali skúsenosti so seniorským futbalom v Pohroní, kde dostanú viac priestoru, ako by dostávali u nás, keďže sú o súťaž nižšie. Jednoznačne to spĺňa účel, chalani napredujú a verím, že to takto pôjde, že tí hráči, ktorí tam prídu, pomôžu Pohroniu hrať zaujímavý futbal, aby prilákali divákov. Zatiaľ ide spolupráca podľa plánu, aj vďaka komunikácii s trénermi a vedením, čo sme si dohodli, funguje. Cieľom je, aby hráči naberali skúsenosti, aby si odviedli robotu, čo si tam odviesť majú, aby prišli pripravení a nemalo by to blokovať ambície Pohronia, že v budúcnosti, nehovorím, že to bude túto sezónu, bude hrať opäť o postup a raz bude Pohronie opäť prvoligové.”