MFK Dukla Banská Bystrica – FK Železiarne Podbrezová 1:4 (1:2)

Góly: 29. Polievka – 34. Kováčik, 42. Kováčik, 90+ Kabongo, 90+ Kováčik
ŽK: Slebodník, Richtárech, Hlinka – Bajo, Kabongo, Kuzma

MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Migaľa (79. Mičuda), Uhrinčať, Willwéber, Záhumenský – Ľupták, Hlinka – Acosta (65. Depetris), Slebodník (58. Richtárech), Rymarenko (79. Hanes) – Polievka (C).
Náhradníci: Mi. Trnovský – Mičuda, Richtárech, Demian, Guimarães, Hanes, Depetris, Svetlík, Pišoja
Tréner: Michal Ščasný

FK Železiarne Podbrezová: Ludha (C) – Bartoš, Oravec, Grešák (86. Blahút) – Kováčik, Bajo, Paraj, Ďatko (45. Talakov) – Galčík (76. Špyrka), Masaryk (64. Kabongo), Kuzma.
Náhradníci: A. Danko – Mielke, Špyrka, Talakov, Š. Faško, Ridwan, Blahút, Kabongo, Assinor.
Tréner: Roman Skuhravý

Otvárací zápas sezóny, derby v Banskej Bystrici, sme ovládli vďaka výbornému výkonu celého tímu. Do vedenia sa síce dostala Dukla, ale zodpovedným a bojovným výkonom sme vývoj zápasu otočili a zaslúžene sme sa potešili z prvého víťazstva v sezóne. Ďakujeme všetkým fanúšikom, ktorí nás prišli podporiť do Banskej Bystrice a vytvorili nám na Štiavničkách domácu atmosféru. Tri body sú naším spoločným víťazstvom!

Prvú veľkú šancu sme si vytvorili už v 3. minúte, keď sa zoči voči domácemu brankárovi ocitol Kováčik. Hruška však jeho strelecký pokus v páde zmaril. O necelé dve minúty našiel center Paraja Bartoša, ale jeho hlavička skončila nad bránou. Dukla prvýkrát pohrozila v 17. minúte. Príležitosť, v ktorej sa ocitol Polievka, skončila postavením mimo hry. Vzápätí sa do príležitosti dostal náš bývalý hráč Acosta, ktorý takmer prehlavičkoval Ludhu. V 29. minúte sa prihlásil o slovo domáci ostrostrelec Polievka. Acosta využil zaváhanie v našej defenzíve, naservíroval loptu na kopačku domáceho kanoniéra, ktorý sa nemýlil, 1:0. Dukla po góle výrazne ožila. V 31. minúte Ludha pohotovým zákrokom zneškodnil ďalšiu Polievkovu tutovku. Vzápätí mal vyrovnanie na kopačke Kuzma, ale nenamieril presne. V 34. minúte už bolo ale vyrovnané! Nádhernou strelou z pravej strany skóroval Kováčik, 1:1. V 42. minúte sme strhli vedenie na svoju stranu! Navrátilec Roland Galčík krásne nacentroval priamo na hlavu Kováčika, ktorý druhým gólom v zápase poslal náš tím do vedenia.

Hneď po zmene strán sa dostal do obrovskej príležitosti Masaryk, ale zblízka stroskotal na brankárovi Hruškovi. Vzápätí rovnako nepochodil, v prvej príležitosti, ani striedajúci Talakov. Naša herná dominancia pokračovala ďalej, z čoho vyplynuli ďalšie nebezpečné strelecké pokusy Galčíka a Talakova. Roland Galčík sa dostal do obrovskej príležitosti v 62. minúte, keď jeho strela ľavačkou len tesne minula vzdialenejšiu žrď. V 67. minúte sa blysol Rišo Ludha! Vynikajúcim zákrokom vytlačil nad brvno strelu Rymarenka. Pribúdajúcimi minútami Dukla opäť ožila, ale pozornou defenzívou sme dokázali zvyšujúcemu sa tlaku odolať. Tretí presný zásah pridal v nadstavenom čase Kabongo. Vymenil si loptu s Kuzmom a nikým nebránený zvýšil na 3:1 z nášho pohľadu. Vzápätí uzavrel svoj hetrik Kováčik, čím definitívne spečatil naše víťazstvo 4:1.

Roman Skuhravý, tréner Podbrezovej: „Po ťažkej príprave, som videl v tomto týždni, keď sa nám hráči uzdravili, akým spôsobom ideme hore. V prvom polčase sme zmenili nastavenie v rozohrávke, chceli sme viac súpera unaviť. Myslím, že keby sme dali gól na 1:0 na začiatku, tak zápas by bol kludnejší. Súper potrestal našu chybu v rozohrávke, ale peknými situáciami sme zápas otočili, čo nám pomohlo. Druhý polčas sme vďaka dvom situáciám dohrali tak, ako sá to dohrať má. Trúfam si povedať, že tento zápas nás môže trochu ukludniť, pretože tam bolo veľa vecí, ktoré fungovali. Výsledok nás teší, ale nie sme v eufórii a teraz sa už koncentrujeme na Žilinu.“

Michal Ščasný, tréner Banskej Bystrice: „Môžem pogratulovať trénerovi k výhre a k výsledku. Podbrezová zaslúžene vyhrala, bola lepšia vo všetkých parametroch. Dali sme gól na 1:0, ale súper mohol hneď po našom góle vyrovnať. V druhom polčase s nami miestami hrali až bago. Boli sme všade neskoro, nechali sme ich preberať loptu. Musíme sa pripraviť na ďalšie zápasy, aby sme neukázali taký výkon, ako dnes.“