FK Železiarne Podbrezová – MŠK Žilina 2:0 (0:0)

Zostava FK Železiarne Podbrezová: Ludha (C) – Bartoš, Oravec, Grešák – Kováčik, Bajo (46. Špyrka), Paraj, Talakov (77. Ďatko) – Galčík (73. Blahút), Masaryk (46. Kabongo), Kuzma (86. Bakaľa)

Náhradníci: A. Danko, Macej – Bakaľa, Sanusi

Zostava MŠK Žilina: Belko – Minárik (C), Stojčevski, Ndjeungoue – Gomola (56. Rusnák), Gidi (56. Myslovič), Adang (72. Sauer), Javorček – Ďuriš (72. Essomba), Jambor, Iľko (56. Kaprálik)

Náhradníci: Badžgoň – Leitner, Bari, Nemčík

Žlté karty: 38. Paraj – 45. Stojčevski, 76. Kaprálik

Diváci: 1510

Rozhodca: Micheľ – Štrbo, Hrmo

V 4. minúte sa Talakov predieral ku šestnástke Žiliny, tesne pred jej hranicou bol faulovaný. Loptu zakrútil z priameho kopu Bartoš, tá však napokon skončila nad bránou. V 25. a 26. minúte sa perfektnými zákrokmi blysol Rišo Ludha, keď vychytal loptu z priameho kopu, ktorú zakrútil k pravej tyči Timotej Jambor a o minútu neskôr, keď vyrazil tvrdú ranu Andreja Stojčevského.

Na začiatku druhého polčasu nastalo striedanie na našej strane – Andyho Masaryka nahradil Chris Kabongo a Mahmudu Baja vystriedal Jozef Špyrka. V 50. minúte Kabongo našiel napravo voľného Galčíka, ktorý si hodil loptu na pravú nohu a vystrelil, ale Belko loptu vyrazil na tyč a následne na rohový kop. Hneď na to opäť zákrok žilinského brankára, ktorý tentokrát vyrazil Parajovu hlavičku po rohovom kope. Po 55. minútach hry sa Galčík rútil sám na Belka, ktorého aj obstrelil, ale následne mu bolo odpískané postavenie mimo hry. O tri minúty neskôr sa opäť Galčík dostal na hranicu šestnástky, vystrelil a loptu a aj s prispením teču žilinského obrancu lopta skončila pri ľavej tyči Belkovej bránky a my sme sa dostali do vedenia. V 64. minúte mohla Žilina vyrovnať, ale Myslovičova strela trafila pravú žrď Ludhovej brány. V 70. minúte sme pridali ďalší gól do žilinskej brány, keď sa Kabongo dostal s loptou do šestnástky Žiliny, prvú strelu mu obrana Šošonov ešte zblokovala, no následne mu nechala príliš veľa priestoru a Chris to trafil medzi tri žrde. Dve minúty pred koncom stretnutia Kaprálik našiel Javorčeka, ktorý dal gól, ale ten neplatil, pretože Kaprálikovi bol odpískaný ešte skorší faul na Peťa Kováčika. Posledná väčšia šanca v zápase sa zrodila na našej strane minútu pred koncom, kedy Kabongo priťukol loptu nabiehajúcemu Špyrkovi, ktorý delovkou vyprášil rukavice žilinského brankára Belka.

Jaroslav Hýnek, tréner Žiliny: „Chcel by som pochváliť divákov, bola tu parádna atmosféra, skvele pripravený trávnik. Zaslúžené víťazstvo Podbrezovej, pretože celý zápas boli presnejší a nebezpečnejší, myslím, že tých gólov, ktoré sme dostali mohlo byť aspoň päť, ale brankár Belko nás v niekoľkých sitáciaách výborne podržal. Môžme byť radi, že to skončilo iba 2:0. Mali sme niekoľko sľubných šancí v závere stretnutia, ale to nestačilo na to, aby sme s tým zápasom mohli niečo urobiť.“

Roman Skuhravý, tréner FK Železiarne Podbrezová: „Chceli sme byť úspešní, chceli sme potvrdiť dobrý vstup do sezóny, nemyslím tým výsledok, ale výkon. V prvom polčase bolo vidieť, že sme neboli úplne presní, ani pohybovo sme na tom neboli až tak dobre, ale aj napriek tomu sme si vypracovali niekoľko šancí, ktoré sme mohli využiť. Myslím, že striedania sa nám podarili, príchod Špyrku a Kabonga nás ukľudnil, boli sme presnejší a mali sme výborný vstup do druhého polčasu. Škoda, že gól nepadol skôr, čo by nás ešte viac ukľudnilo. Vážim si, že sme vyhrali. Na novom ihrisku sme boli včera prvýkrát a chviľu bude trvať, než si naň zvykneme, pretože má parametre umelej trávy. Keď si na to zvykneme a budeme rýchlejší a presnejší v kombinácií, možno, že budeme podávať ešte lepšie výkony ako dnes. Náš hlavný cieľ je, aby sme pokračovali vo výkonoch ako v týchto dvoch stretnutiach a urobíme všetko pre to, aby sme sa počas sezóny prezentovali futbalom, ako v týchto dvoch zápasoch.“