Nad Moravcami sme vyhrali najtesnejším rozdielom

FK Železiarne Podbrezová – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:0 (1:0)

Góly: 5. Bartoš

Zostava FK Železiarne Podbrezová: Ludha (C) – Grešák, Oravec, Bartoš – Kováčik, Bajo (46. Špyrka), Paraj, Talakov (46. Blahút) – Galčík (85. Ďatko), Kuzma (64. Ridwan), Kabongo (76. Bakaľa)

Náhradníci: A. Danko, Macej – Assinor

Zostava FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble: Slávik – Majdan (70. Suľa), Moško, R. Nagy, Čonka (C) – Gono, Duga (78. Ďubek), Brenkus (70. Weir) – Mondek, Čerepkai (74. Mijić), J. Švec (78. Nsumoh)

Náhradníci: Richter – Tumma, Kolembus, Stareček

Žlté karty: 28. Bartoš, 88. Kováčik – 48. Majdan

Diváci: 1678

Rozhodca: Ziemba – Kuba, Kmec

Do zápasu sme vstúpili priam ideálne! Už v piatej minúte Galčík nacentroval do pokutového územia, kde Bartoš efektne usmernil loptu za chrbát brankára Slávika. Vzápätí sa nedokázal gólovo presadiť Kabongo a v 16. minúte nepochodil ani Kuzma. Jeho tutovku, aj s potrebnou dávkou šťastia, zneškodnil hosťujúci brankár. V nasledujúcich minútach sme si naďalej vytvárali tlak, ale chýbala nám potrebná dávka pokoja v zakončení. Vypracovali sme si aj viacero rohových kopov, ale viac gólov sme do polčasovej prestávky nevideli.

Na začiatku druhého polčasu sme vystriedali Baja a Talakova a do hry naskočili čerství Blahút a Špyrka. V 56. minúte mohol rýchly brejk hostí využiť Švec, ale Rišo Ludha nás perfektne podržal, keď súpera do ničoho nepustil. Veľmi dobrá šanca sa na našej strane vyskytla v 69. minúte, keď Kováčik posunul na Galčíka, ktorý si loptu pripravil na ľavačku a jeho tvrdú ranu musel vyraziť až brankár hostí Slávik. O dve minúty neskôr Marek Bartoš hlavičkou výborne odvrátil center Čonku pred Švecom, a tak zmaril súperovú príležitosť. Desať minút pred koncom druhého polčasu mal Galčík tretiu skevlú príležitosť, ale tesne minul pravú tyč ranou z hranice šestnástky, následne však zachytil rozohrávku Slávika a naservíroval tutovku Parajovi, ktorý však netrafil bránu. Brankár Slávik mal plné ruky práce, najprv vyrazil prízemnú strelu Ridwana Sanusiho a následne zlikvidoval aj dorážku Galčíka z tesnej blízkosti. Do konca zápasu sa už hra prelievala zo strany na stranu a tri body ostali na trávniku Zelpo arény, vďaka ktorým sa držíme na čele tabuľky.   

Vladimír Cifranič, tréner FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble: „Nevstúpili sme dobre do zápasu, hneď z prvej štandardnej situácie sme inkasovali. Tén gól rozhodol, druhý polčas nebol z našej strany vôbec dobrý. Chýbala mi tam väčšia emócia, energia a väčšia kvalita. Proti súperovi ako Podbrezová musíme hrať odvážnejšie a neboli sme to my. V druhom polčase sme sa zlepšili, ale Podbrezová si vytvorila ďalšie čisté šance, zápas mohla uzavrieť a o to viac ma mrzí, že rozhodol gól zo štandardnej situácie. Víťazstvo Podbrezovej absolútne zaslúžené.

Roman Skuhravý, tréner FK Železiarne Podbrezová: „Vedeli sme, že po dvoch predchádzajúcich výhrach to nemusí byť vôbec jednoduchý zápas. Bol to ale prvý zápas, v ktorom sme súperovi neumožnili ohroziť našu bránu a tam ja vidím veľký posun u našich hráčov. V minulej sezóne by sme takýto zápas remízovali a možno aj prehrali. V úvode sme dali gól, dostali sa do euforickej situácie, ale dostali sme sa aj do situácie, keď nevieme dať druhý gól a to nás sprevádzalo až do konca zápasu. Na našej ceste to je možno dôležitejší zápas ako prvý zápas v Banskej Bystrici. Herne sa nám úplne nedarilo, ale vytvorili sme si šance, koré by sme možno inokedy premenili. O to viac si cením dnešné víťazstvo a som rád, že máme kľud do zápasu v Trnave, kam ideme v pozícií favorita.“