Po perfektnom druhom polčase sme otočili skóre a opäť vyhrali nad Žilinou

FK Železiarne Podbrezová – MŠK Žilina 3:2 (1:2)

Góly: 3. Kopas, 32. Bari, 35. Bakaľa, 51. Blahút, 65. Kabongo

Zostava: Luksch – Bartoš, Bakaľa, Oravec – Blahút, Š. Faško (46. Ďatko), Paraj (90+1 Horvát), Grešák (85. Šikula) – Špyrka, Kabongo (78. Bariš), Pavúk.

Žlté karty: 5. Bartoš, 73. Paraj, 88. Kaprálik, 90+3. Špyrka

Na začiatku stretnutia sa Kaprálik predieral v našej šestnástke cez troch hráčov, kedy ho Paraj nešťastne fauloval. Z tejto situácie bol priamy kop, ktorý premenil v tretej minúte Kopas. Po inkasovanom góle sa naši chlapci pustili do útoku, ale Bartoš nepríjemne trafil Kaprálika kopačkou do hlavy a vyslúžil si žltú kartu. Hra sa prielevala zo strany na stranu až do 32. minúty, kedy Galčík obral Paraja o loptu a cez Owusuho, ktorý našiel Bariho sme inkasovali gól. Naši chlapci hneď dve minúty na to z rohového kopu dokázali dať gól v kombinácií Bartoš a Bakaľa. Práve Bakaľa dnes prevzal kapitánsku pásku a toto je jeho prvý gól v sezóne. Na konci prvého polčasu sme išli do šatne s mankom jedného gólu.

Na začiatku druhého polčasu vystriedal Faška Ďatko. V 51. minúte chyba v obrane Žiliny, kedy Parajovu prihrávku sklepol Nemčík presne na nohu nabiehajúceho Patrika Blahúta, ktorý skóroval prvýkrát v sezóne v našom drese a vyrovnal na 2:2. V 65. minúte po centri z pravej strany zakončenie Pavúka dokázal Slávik vyraziť, no Kabongo dorazil gól do bránky šošónov a otočil skóre zápasu na 3:2. Do konca zápasu sa skóre už nezmenilo a doma ostávajú 3 body!

Roman Skuhravý, tréner Podbrezovej: „Myslím si, že to bol zaujímavý duel na Veľký Piatok. Samozrejme, že nie bez chýb. V prvom polčase bolo badať, že máme za sebou sériu zápasov, na ktorú nie sme zvyknutí. Hráči boli trochu vyrušení, nesebavedomí smerom nahor. Inkasovali sme dva góly.

Prvý nádherný po zbytočnom faule, druhý z brejku, no už po tridsiatich minútach sme boli jasne lepší a za druhý polčas som veľmi hrdý na to, akým spôsobom sme hrali. Videl som tam veľkú futbalovú kvalitu a zaslúžene sme otočili stav. Hráčov som pochválil za obrat, dlho sa nám nepodarilo zápas otočiť. Preto je táto výhra po takejto otočke veľmi cenná.“

Jaroslav Hynek, tréner Žiliny: „Začali sme zápas dobre, mali sme výborný vstup, ale od stavu 1:2 bol súper presnejší. My sme úplne ustúpili z našej hry a to vyústilo otočením výsledku na 3:2 pre domácich. Až potom sme mali príležitosti, boli tam tri vyložené šance, po ktorých sme mali dostať loptu do bránky, no nedostali sme ju tam. A keďže bo súper po väčšiu časť zápasu presnejší, tak to dotiahol do víťazného konca on. Nemali sme kvôli onemocneniam v kádri toľko možností na striedanie, aby sme duelu dali väčšie grády. Podbrezovú sme teda v tejto sezóne ešte nezdolali.“