V derby zápase sme porazili MFK Dukla Banská Bystrica

Podbrezová 19. augusta (TASR) – Futbalisti Podbrezovej zdolali v dueli 6. kola Fortuna ligy v prestížnom derby nováčikov súťaže banskobystrickú Duklu 3:1.

Do vedenia išli domáci futbalisti v dvanástej minúte, keď najprv Kukoľ hlavičkoval do žrde, ale dosledoval loptu, obtočil sa okolo stopéra Dukly a z následnej prihrávky ťažil pohotovo Ďatko. Hostia potom nevyužili dve veľké šance v podaní Faška a Záhumenského a pykali druhýkrát, keď sa v šestnástke presadil dôrazný Cobnan po dobrej robote Issu. V druhom polčase Bystričania znížili po centri Faška a hlavičke Willwébera, avšak ´Železiari´ odpovedali po rohovom kope striedajúcim Kuzmom. Zvíťazili tak o dva góly.

FK Železiarne Podbrezová – MFK Dukla Banská Bystrica 3:1 (2:0)

Góly: 12. Ďatko, 41. Cobnan, 88. Kuzma – 76. Willwéber

Rozhodoval: Dohál – Vorel, Roszbeck. ŽK: Migaľa, Uhrinčať, Depetris – Kukoľ, Breznaník, 3472 divákov

Podbrezová: Ludha – M. K. Bartoš, Godál, Grešák – Ďatko (90+7 A. Masaryk), Paraj, Bakaľa, Kukoľ (71. Kuzma) – Issa (46. Breznaník), Cobnan (80. Bariš), Pavúk

Dukla: Hruška – Uhrinčať, Kupčík, Pišoja (63. Rymarenko), Záhumenský (90+2 Hanes) – Migaľa, Ľupták (63. Depetris), Willwéber – Slávik, Faško, Polievka

Zdroj: TASR

Roman Skuhravý: „Chvíľu sme si zvykali na vysoké postavenie súpera, ktoré sme riešili celkom dobre, aj keď s menšími nepresnosťami. Od nejakej 15. minúty do konca prvého polčasu sme boli lepší. Tam sa zápas mal rozhodnúť. Okrem dvoch gólov sme mali ďalšie tri veľké šance, ktoré sme nepremenili. V druhom polčase súper zareagoval zmenou rozostavenia. My sme začali faulovať. Na hráčoch som celý týždeň videl, že chcú vyhrať, no dostali sme súpera do hry, my sme sa dostali pod nejaký tlak. Fantasticky nás však podržal brankár Richard Ludha, predviedol tam svetový zákrok. Stiahli sme hru na troch stredných záložníkov, napriek tomu sme inkasovali, no následne sme začali brániť lepšie. Pre fanúšika mal tento zápas všetko. Dukla hra veľmi dobre. Veľmi si vážime to, že sme vyhrali.“