Po ôsmich rokoch sme doma porazili Dunajskú Stredu

FK Železiarne Podbrezová – FC DAC 1904 Dunajská Streda 2:0 (1:0)

Góly: 45. Bartoš, 71. Kabongo

Zostava:  Ludha – Bartoš, Bakaľa, Oravec – Blahút, Špyrka (60. Kabongo), Faško (75. Bariš), Grešák – Ďatko (87. Šikula), Pavúk – Kováčik (60. Talakov)

Náhradníci: Luksch – Kukoľ, Sangare

Žlté karty: 44. Pavúk, 52. Grešák, 90. Talakov – 67. Dimun, 74. Garcia, 90. Kalmár

Diváci: 2676

Prvý polčas sme začali vysokým napádaním Dunajskej Stredy, ktorá držala loptu na kopačkách. V 4. minúte perfektne zasiahol Bartoš, keď Niarchos chcel prihrávať Krstovićovi do čistej šance. V 13. minúte Ramadan hral rohový kop, Grešák skákal proti lopte, takmer si strelil vlastný gól, ale lopta skončila vedľa brány. V 17. minúte sa Krstović rútil na našu bránku, mohol ešte prihrať Niarchosovi, ale Ludha to vzal na seba a výborne zasiahol. V polovici prvého polčasu mal skvelú šancu Bakaľa, po rohovom kope Ďatka, ale zblízka neskóroval. V 39. minúte Blahút prenechal loptu nabiehajúcemu Grešákovi, ktorý však zvnútra šestnástky prestrelil bránu. Skórovať sa podarilo až Bartošovi v 45. minúte, keď center z rohového kopu išiel na zadnú žrď a Petrášovi sa nepodarilo upratať loptu do bezpečia.

Krátko po začiatku druhého polčasu videl Grešák žltú kartu. Hostia mohli vyrovnať po hodine hry, Kalmárovu strelu po rýchlom brejku však zneškodnil Ludha. V 72. minúte prišla pekná rýchla akcia, Talakov dostal prihrávku od Blahúta na pravé krídlo, zadovkou našiel Kabonga, ktorý sa s loptou otočil a v páde ju umiestnil do bližšej ľavej hornej časti Petrášovej brány. Do konca zápasu sme mali ešte šancu v 90. minúte, keď sa Bariš snažil z vlastnej polovice prekvapiť a triafal prázdnu bránu, ale lopta letela centimetre vedľa pravej žrde. Nadstavené štyri minúty priniesli akciu Talakova, keď išiel sám na bránu, vpravo mu nabiehal Kabongo, Talakov zakončoval sám a brankár Petráš ho vychytal.   


Vyjadrenie Mareka Bartoša a Christophe Kabonga po zápase