Rehák vychytal počas svojej ligovej premiéry čisté konto

MŠK Žilina – FK Železiarne Podbrezová 0:1 (0:1)

Góly: 27. Kabongo

Zostava: Rehák – Bartoš, Bakaľa (C), Oravec – Blahút, Ďatko (73. Šikula), Š. Faško (60. Špyrka), Bariš – Kováčik (60. Kukoľ), Kabongo (83. Masaryk), Sangare (60. Talakov)

Náhradníci: Ludha, Luksch – Ovšonka

Žlté karty: 53. Bariš, 77. Talakov – 47. Sauer, 58. Nemčík

Diváci: 1049

Ligovú primiéru v našej bránke dnes zažil Ivan Rehák.

Úvodný výkop zápasu patrí futbalistom Žiliny. Už v druhej v minúte prišla obrovská šanca Žiliny, keď Iľko našiel naľavo Javorčeka, ktorý poslal pred našu bránku výbornú prihrávku, Ďuriš však z prvej trafil brvno Rehákovej bránky. Ôsma minúta priniesla Krásnu strela Damiána Bariša na hranici šestnástky Žiliny, Belko však predviedol parádny zákrok a podržal svoj tím. V 27. minúte dlhý center na hrot našiel Kabonga, ktorý sa poľahky zbavil Stojčevskeho, následne pohodlne po zemi obstrelil Belka a bol z toho gól, ktorý nás dostal do vedenia. Minútu na to Žilina opäť chybovala, keď Minárik podcenil Sangareho, ktorého zakončenie Belko vyrazil nad bránku. V 32. minúte sme mohli opäť skórovať, keď na hranici šestnástky Žiliny našla prihrávka Kováčika, ktorý sa oprel do strely, ten mieril pod brvno, no Belko loptu vyrazil na ďalší rohový kop. Po rohovom kope nasledovala najskôr hlavička Bakaľu a následne dorážka Bariša, ktorú dobre vyriešil Belko. Pár minút neskôr mohol Kabongo opäť skórovať, ale Belko vybehol z brány a zneškodnil Kabonga. V 39. minúte šanca Žiliny, Ďuriš sa snažil prihrať z ľavej strany Jamborovi, ktorý bol sám pred Rehákom, no loptu zastavil vracajúci sa náš kapitán Bakaľa. Naša posledná šanca v prvom polčase prišla dve minúty pred koncom, keď Faško nabil do ideálnej pozície Barišovi, ktorý sa oprel do strely spoza šestnástky, no Belko mu zákrokom aj po tretí raz pokazil gólovú radosť .

Desať minút po začiatku druhého polčasu sa Stojčevski vydal cez našu trojicu hráčov, Bariš ho musel faulovať aj za cenu žltej karty. Dve minúty neskôr Kabongo znovu prevetral obranu Žiliny, k odrazenej lopte sa dostal Kováčik, ktorého delovka však skončila vysoko nad Belkovou bránkou. Neprehľadná situácia pred Rehákom nastala po rohovom kope, hlavičku jedného zo Žilinčanov však náš brankár bez problémov chytil. V 72. minúte Bari z ľavej strany výbornou prihrávkou našiel Kaprálika, ktorý sa oprel do strely, no Bakaľa ju obetavo zblokoval na rohový kop. Po nepremenenom rohovom kope, Špyrka z pravej strany prihrávkou našiel Kabonga, ktorého pätička sa neujala do žilinskej bránky, následne neuspel v dorážke ani ďalší náš hráč. V 80. minúte obrovská šanca Žiliny, Kaprálik preloboval vybiehajúceho Reháka, no Bartoš dokázal loptu zastaviť pred bránkovou čiarou. Minútku neskôr ďalšia veľká šanca Žiliny, Kaprálik tentoraz v jasnej pozícii recept na Reháka nenašiel, bol to však rohový kop pre MŠK. Do konca zápasu sa už výsledok nezmenil a tri body si vezieme na Horehronie. Ivan Rehák vychytal počas svojej premiéry čisté konto.

Vyjdrenie Christopheho Kabonga, Ivana Reháka aj trénera Skuhravého si môžete pozrieť tu: