Zo Žiliny body nevezieme

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová prehrali v úvodnom kole nadstavby Niké ligy na pôde Žiliny 2:3.

MŠK Žilina – FK Železiarne Podbrezová 3:2 (3:0)

Góly: 3. Bakaľa (vl.), 31. Bile, 44. Gidi – 52. Kováčik (pen.), 76. Sanusi

ŽK: Gidi, Bile, Belko – Bakaľa, Bajo, Bartoš, Sanusi

Diváci: 1239

Rozhodovali: Micheľ – Štofik, Bobko

Žilina: Belko – Minárik, Hubočan, Ndjeungoue – Ďatko (75. Hranica), Gidi (69. Iľko), Adang, Javorček – Bile (87. Leitner), Sauer, Jambor

Podbrezová: Rehák – Bartoš, Bakaľa, Mielke – Kováčik, Faško (87. Masaryk), Paraj, Bajo, Talakov (46. Ridwan) – Assinor (71. Yirajang), Kabongo

Žilina vstúpila do zápasu lepšie, už v tretej minúte si center Javorčeka do vlastnej brány nešťastne zrazil kapitán Bakaľa. Podbrezová sa síce snažila kombinovať na útočnej polovici, ale sprevádzali ju nepresnosti. Napriek tomu prišli šance. Dobrú strelu Baja spod brvna vytesnil Belko, Assinor z hranice pokutového územia minul bránu a Kabongo vo vyloženej pozícii mieril po trávniku tesne vedľa bližšej žrdi.

Po polhodine hry domáci zvýšili skóre. Center Ďatka síce bol odvrátený, no Gidi dokázal nožničkami vrátiť loptu do päťky a Bile ju zblízka dostal za Reháka. Presný zásah síce najskôr neplatil, lenže potom sa naň pozrel VAR a pôvodný ofsajdový verdikt zrušil. Rehák sa blysol pri zakončení Jambora z rohu päťky, pokryl tiež hlavičku Bileho.

Tretí raz inkasoval tesne pred prestávkou, keď Jambor potiahol rýchly protiútok, prihral okolo gólmana na zadnú žrď a Gidi zblízka napol sieť. Po zmene strán chcel Belka prekvapiť Kováčik, strelu z mierneho uhlu žilinský gólman vyrazil. Nádej pre Podbrezovú vliala ruka stopéra Ndjeungoueho v pokutovom území. Loptu si na biely bod postavil Kováčik a aj keď Belko vystihol smer, tak prudká rana k žrdi skončila v sieti.

Ďalšie minúty sa toho veľa nedialo, ale všetko zmenila 76. minúta. Faško síce hľadal Yirajanga, ale k lopte sa na hranici pokutového územia dostal Sanusi a nádherným technickým pokusom do vinkla nedal brankárovi domácich žiadnu šancu. Vzápätí pálil Paraj iba o milimetre vedľa troch žrdí.

Roman Skuhravý: „Mám pocit, že sme hrali celý zápas veľmi dobre s loptou. Chýbalo nám v prvom polčase o desať percent viac zodpovednosti, pokoja a zožrali sme domácich tri brejkové situácie, ktoré majú dobré, ale bol to dobrý zápas. Vždy, keď súpera pustíte do takéhoto vedenia, tak je to ťažké, ale dnes tam nie je veľa vecí, ktoré by som hráčom vyčítal, no v prvom polčase sme pustili hráčov súperov do brejku, aj po našom rohu. V prvom polčase som mal pocit, že to na vyložené šance bolo 3:3. My sme ich nedali, domáci dali. Profesionálny futbal sa hrá na body a góly, nemôžeme takto púšťať súpera do šancí. Mali sme tam malú odvahu v defenzíve. Cez prestávku sme zmenili rozostavenie. V prvom aj druhom polčase sme boli herne lepší ako Žilina.“