DAC Dunajská Streda – FK Železiarne Podbrezová 3:2 (1:0)
Góly: 43. Gavrič, 51. Trusa, 75. Gruszkowski – 82. Sanusi, 89. Galčík (PK)

Náhradníci: Petráš – Brunetti, Gruszkowski, Barišić, Herc, Mendez, Risvanis, Romero

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Bartoš, Bakaľa (C), Oravec, Grešák, Bajo, Kováčik, Paraj, Kabongo,
Assinor, Blahút
Náhradníci: A. Danko, Macej – Ďatko, Galčík, Okunola, Kuzma, Ridwan, Talakov, Špyrka
ŽK: Káčer, Bartoš, Bakaľa

Už v štvrtej minúte zápasu musel Ludha zasahovať po hlavičke Gourého. Po rohovom kope Železiarov sa lopta dostala na zadnú žrď, kde bol osamotený Oravec, ale loptu po jeho strele Popovič vykopol. Po chybe v domácej
defenzíve Kabongo našiel nabiehajúceho Assinora, ktorý loptu posielal do brány, ale z bránkovej čiary ju výborným defenzívnym zákrokom vykopol Csinger. Skóre stretnutia mohol otvoriť v 30. minúte Andzouana, ale gól do
odkrytej brány mu zobral z kopačky Kováčik. V závere polčasu sa centrovaná lopta v priestore šestnástky dostala ku Gavričovi, ktorý sa nemýlil a prekonal Ludhu, 1:0.

Druhý polčas priniesol úplne odlišný obraz hry. Dunajská Streda viac držala loptu a čakala na svoju príležitosť. V 51. minúte sa dostali domáci k rohovému kopu. René Paraj sa snažil poslať loptu hlavou Ludhovi, ale medzi nimi bol ešte Trusa, ktorý poľahky zvýšil na 2:0. Tréner Skuhravý sa snažil o oživenie hry a návrat do zápasu. Na trávnik postupne vybehol Sanusi, Galčík, aj Okunola. Domáci si však dokázali výsledok poistiť ďalším presným zásahom. Postarali sa oň striedajúci hráči. Herc našiel Gruszkowskeho a ten si strelou pod brvno otvoril strelecký účet v Niké lige, 3:0. Železiari však naďalej neskladali zbrane a sympaticky sa aj za nepriaznivého stavu snažili so zápasom niečo urobiť. 82. minúta priniesla najkrajší gól zápasu. Patrik Blahút posunul Ridwanovi, ktorý excelentnou obaľovačkou znížil na 3:1. Gólový scenár uzavrel penaltový gól Rolanda Galčíka. Predchádzala mu ruka Gavriča, ktorú odhalil systém VAR.

Z Dunajskej Stredy sa vraciame bez bodu a čaká nás reprezentačná prestávka, ktorú aktívne využijeme, aby sme sa poučili z chýb a vrátili sme sa opäť naladení víťaziť!

Roman Skuhravý: „V prvom polčase nám vychádzalo to, na čo sme sa pripravovali. Bohužiaľ nekľud vo finálnej fáze nám nedovolil ísť do vedenia. Dnes sme boli nedôrazní v defenzíve a keď prehrávate v Dunajskej Strede o dva, tri góly, potom sa to ťažko doháňa. Toto nebol zápas, v ktorom by sme mohli pomýšľať na body. S takouto defenzívou a s takou hernou odvahou v defenzíme jednoducho nemôžeme byť úspešní a Dunajská Streda zaslúžene vyhrala.“