Výhrou nad Trenčínom sme vyrovnali rekord Fortuna ligy

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová sú vo Fortuna lige ako jediní naďalej bez prehry. Desiatym stretnutím po sebe bez prehry sme zároveň vyrovnali vlastný rekord zo sezóny 2016/17.

V sobotu zdolali v dueli 11. kola doma AS Trenčín 2:0. V priebežnej tabuľke sa pred nedeľným šlágrom kola Trnava – Slovan dostali na druhú priečku, keď na lídra a úradujúceho majstra z Bratislavy strácajú iba dva body.

Domáci išli do vedenia v siedmej minúte, Keď si Kuzmovu strelu zrazil Paraj, dobre sa zorientoval v šestnástke a parádne vystrelil pod brvno. Trenčanom sa potom z dvoch dobrých situácií nepodarilo vyrovnať a opäť inkasovali. Po strele Kuzmu do žrde sa napokon ujal center Kukoľa z pravej strany šestnástky na ľavú, kde dobre operoval Kuzma a zvýšil na 2:0. Pred prestávkou ešte rozhodca Dzivjak neposúdil zákrok Godála v pokutovom území na Hollého ako nedovolený. V druhom polčase už šancí ubudlo a stav sa nezmenil.

FK Železiarne Podbrezová – AS Trenčín 2:0 (2:0)

Góly: 7. Paraj, 33. Kuzma

Rozhodovali: Dzivjak – Štofik, Roszbeck, ŽK: Paraj, Pavúk – Soares, Pires, Bainović, 1722 divákov

Podbrezová: Ludha – Kukoľ (71. Bariš), M. Bartoš, Godál, Grešák – Paraj, Bakaľa – Cobnan (69. Grendel), Ďatko (90+2 Šikula), Vasiľ (46. Pavúk) – Kuzma (90+2 Horvát)

Trenčín: Vozinha – Mičuda (46. Demitra), Stojsavljevič, Pires, Kozlovský – D. Hollý (61. Letenay), Lavrinčík (83. Kupusović), Gajdoš (46. Ibrahim) – Kmeť, Bainović, Soares (83. Witan)

Roman Skuhravý, tréner Podbrezovej: „Polčasy boli rozdielne, ale príčinou toho sme boli my. Víťazstvo si vážim, lebo sa dostávame do fáze, kedy sú očakávania a mentálny tlak na hráčov sú abnormálne S tým všetkým sa musíme naučiť žiť a hrať. My sme prvý polčas zvládli dobre do 35. minúty, nechcem hovoriť do stavu 2:0, lebo zápas mohol byť rozhodnutý. A potom sa dejú dve veci, buď to skúsene uhráte, rozprihrávate súpera, alebo máte hektiku, idete na dlhšie prihrávky a chcete všetko riešiť rýchlo. A to sa stalo nám. Trenčania majú skvelú dynamiku, ale nepustili sme ich do žiadnej vyloženej šance, čo je v tejto fáze kľúčom k úspechu, teda že mužstvo je pracovité. Vážim si tohto víťazstva, je pre nás dôležité a cenné.“

Marián Zimen, tréner Trenčína: „Odohrali sme dva rozdielne polčasy. Prvý nám nevyšiel, inkasovali sme prvý gól, keď nám nevyšiel zámer, mali sme loptu v držaní, zakladali útok. Snažili sme sa súperovi vyrovnať v súbojoch a agresivite, ale neurobili sme v týchto činnostiach taký progres, aký si predstavujeme. Inkasovali sme napokon aj druhý gól a polčas skončil 2:0 pre Podbrezovú. V druhom polčase sme sa snažili hrať náš spôsob hry, vytvárať si šance. V určitých úsekoch hry sme boli dominantnejší, ale chýba nám väčšia pohoda a sebavedomie, aby sme niektoré situácie lepšie riešili. Odchádzame tak z Podbrezovej bez bodu naprázdno. Domácim gratulujem k víťazstvu.“